We wtorek (16.09.2025), policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Byli obecni w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków, ale też w rejonach przejść dla pieszych.
Podjęte przez nich działania miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest to istotne z uwagi na to, że pieszy w zderzeniu z pojazdem jest szczególnie narażony na zagrożenie życia lub zdrowia.
Efektem przeprowadzonej akcji było ujawnienie 79 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. 72 z nich związanych było z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Na 61 kierujących nałożono mandat karny, 16 pouczono, a wobec dwóch sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.
Funkcjonariusze ujawnili również 17 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 16 z nich dotyczyło przekraczania jezdni w miejscu niedozwolonym. 7 pieszych otrzymało mandat karny, a 10 pouczono.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów prawnych. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.







![Za nami otwarcie nowego parku handlowego Magnuszewska 8 [FOTO] Za nami otwarcie nowego parku handlowego Magnuszewska 8 [FOTO]](https://static2.bydgoszcz.com/data/articles/sm-4x3-za-nami-otwarcie-nowego-parku-handlowego-magnuszewska-8-foto-1759050773.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze