Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policyjne działania na drodze z okazji dnia św. Krzysztofa - patrona kierowców

25 lipca jest dniem świętego Krzysztofa - patrona kierowców. Tego dnia obchodzimy również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Święto jest kolejną okazją, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i przybliżyć im problematykę bezpieczeństwa na drogach.
Policyjne działania na drodze z okazji dnia św. Krzysztofa - patrona kierowców

Autor: KWP w Bydgoszczy

Z okazji imienin patrona kierowców św. Krzysztofa, przypadających dzisiaj (25.07.25), na al. Jana Pawła II w Bydgoszczy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy prowadzili akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg. W działaniach funkcjonariuszom towarzyszył, jak co roku, Kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ksiądz Infułat Stanisław Kotowski.

Policjanci apelowali do zatrzymanych do kontroli kierowców o bezpieczniejszą i wolniejszą jazdę. Dzieciom, które podróżowały samochodami mundurowi wręczali maskotki i odblaski, a dorosły ulotki, kamizelki odblaskowe i inne gadżety promujące bezpieczeństwo. Natomiast od Kapelana otrzymywali zawieszki oraz naklejki z wizerunkiem ich patrona wraz z modlitwą.

Święto patrona kierowców to doskonała okazja, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i zwrócić im uwagę na fakt, że bezpieczna, a także odpowiedzialna jazda przekłada się na mniejszą liczbę wypadków, a co za tym idzie mniej kłopotów, a czasem nawet tragedii.

25 lipca obchodzimy również Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W związku z powyższym apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie! Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko od święta!

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Przez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu, tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za „kółko", pamiętajmy, że odpowiadamy za podróżujących z nami oraz innych uczestników ruchu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: -3°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama