Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biegacze charytatywnej sztafety pomogą osobom z Kujawsko-Pomorskiego

Poland Business Run wystartuje po raz czternasty, by pomagać! To największa charytatywna sztafeta biegowa dla pracowników firm i korporacji w Polsce. Udział w tegorocznym biegu zadeklarowało już ponad 44 000 osób na całym świecie. Jak co roku, uczestnicy pobiegną, by zebrać środki na rehabilitację, protezy czy wózki dla ponad 100 osób z niepełnosprawnościami ruchu, po amputacjach i mastektomii. Wśród nich znajdą się m.in. Monika i Marlena z województwa kujawsko-pomorskiego.
Biegacze charytatywnej sztafety pomogą osobom z Kujawsko-Pomorskiego

Autor: fot.: Materiały prasowe

Początki Poland Business Run sięgają 2012 roku. To właśnie wtedy w Krakowie narodziła się idea pomagania przez bieganie. Dziś do biegu dołączyć można w formie wirtualnej z dowolnego miejsca na świecie lub wystartować w stacjonarnym biegu w Krakowie i w Warszawie. Równocześnie w obu miastach odbywać się będzie także piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla małych i dużych, a w Krakowie także bieg dla dzieci PBR Kids. 

Celem charytatywnego biegu jest pomoc w zakupie sprzętu, protez, wózków czy dofinansowaniu rehabilitacji i wszystkiego, co jest niezbędne beneficjentom i beneficjentkom Poland Business Run do codziennego funkcjonowania, samodzielności i realizacji marzeń. 

Wśród osób, które otrzymają wsparcie, jest 49-letnia Monika z Ryńska k. Torunia, która w dzieciństwie przeszła przez wysoką amputację. Przed wypadkiem trenowała siatkówkę i lekkoatletykę. Po wypadku nie porzuciła sportu – zaczęła trenować pływanie, a w 1993 r. została w tej dyscyplinie trzykrotną wicemistrzynią Polski. 

– Dzięki biegaczom i biegaczkom Poland Business Run wezmę udział w turnusie rehabilitacyjnym, który pomoże mi zachować aktywność zawodową i osobistą, a także wykonywać ukochaną pracę jak najdłużej. Będę mogła również skorzystać z konsultacji z psychologiem i dietetykiem – mówi Monika. 

Do Fundacji Poland Business Run każdego roku dociera kilkaset historii pacjentów, którzy stają w obliczu choroby, amputacji czy mastektomii. Potrzebują protez, wózków, rehabilitacji i wsparcia psychologa, by normalnie żyć i pracować. Koszt protezy czy wózka to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a sprzęt ten trzeba serwisować i wymieniać. 

46-letnia Marlena z Chełmży przeszła przez amputację nogi w wyniku wypadku w pracy. Dzięki pomocy uczestników Poland Business Run 2025 otrzyma dofinansowanie do protezy, która pozwoliła jej stanąć na dwóch nogach i zobaczyć świat jak sprzed wypadku.

– W najtrudniejszym momencie życia trafiłam na Fundację Poland Business Run, która pomogła mi się podnieść fizycznie i psychicznie. Dzięki wsparciu odzyskałam wiarę w siebie i zyskałam nową pasję – grę w drużynie Amp Futbol. Na boisku czuje się najbardziej sobą– opowiada Marlena. 

Pobiegniesz  Pomożesz!

W Krakowie odbędzie się również dziecięca odsłona biegu, czyli PBR Kids. Najmłodsi biegacze w wieku od 4 do 12 lat pobiegną, by zebrać środki na zakup protez stóp do biegania dla 8-letniego Oliwiera po amputacji lewego podudzia i prawej stopy. Jak mówią jego rodzice, jest to dziecko pełne energii i szalonych pomysłów, które marzy, by cieszyć się w pełni dzieciństwem i być tak sprawnym w protezach, jak jest bez nich. Zapisy do PBR Kids potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania limitu miejsc. Dziecko zgłosić można poprzez formularz, który jest dostępny na stronie www.pbr.pl.

Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. Główne zapisy do biegu zakończyły się w czerwcu z rekordową liczbą ponad 42 tys. biegaczy, ale wciąż można dołączyć do tego grona w ramach pakietów Charity i PBR Walk (zapisy do 30 lipca) oraz pakietu wirtualnego (zapisy do 28 sierpnia) – wystarczy wejść na stronę www.bieg.pbr.pl, zarejestrować swoją drużynę i wybrać odpowiedni pakiet.

 Sponsorami strategicznymi są UBS, Standard Chartered, Enea.Więcej informacji na www.pbr.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: -1°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: StasiakTreść komentarza: Myślę , że należy zacząć od tego , aby każdy pies był czipowany , miał książeczkę zdrowia z wpisanymi szczepieniami. Sterylizacja też pomoże aby nie było niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt. Dlaczego w innych krajach to działa ? Czy u nas nic się nie da zrobić ? Chcesz Psa , bądź za niego odpowiedzialny .Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:28Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: JanTreść komentarza: A co pan wojewoda robi w sprawie DPS tam też są przekręty na dużą kasę nikt z tym nic nie robi bo ja nie jestem Doda a po za tym zwierzęta mają większe prawa jak niepelnosprawniData dodania komentarza: 24.01.2026, 11:16Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: MerylTreść komentarza: Fajna fotka to WTCData dodania komentarza: 19.12.2025, 22:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Tego jeszcze nie było , cudownie. Bydgoszczanka. Jest przepięknie.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:25Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Siedzę w domu, emerytka, ale dzisiaj musiałam przejść Stary Rynek. Jest cudowny, nareszcie coś innego, ten wspaniały wiatrak a w nim postaci, które wszyscy znają. Cudowneeeeeeeeeeeeee>Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:17Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym Rynku
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama