Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wojewoda powołał Radę Gospodarczą

Rada będzie stanowić forum współpracy administracji rządowej ze środowiskiem przedsiębiorców. Jej głównym zadaniem będzie pełnienie funkcji opiniodawczo-doradczej i stanowienie forum wymiany doświadczeń oraz formułowania rekomendacji w zakresie polityki gospodarczej prowadzonej w województwie. Podczas posiedzenia Wojewoda Michał Sztybel wręczył akty powołania członkom Rady.
Wojewoda powołał Radę Gospodarczą

Autor: fot.: KPUW

W celu zwiększenia skuteczności działań podejmowanych na rzecz rozwoju gospodarczego województwa kujawsko-pomorskiego Wojewoda Michał Sztybel zdecydował o powołaniu Rady Gospodarczej.

 

Jako Wojewoda zdefiniowałem swoją rolę, jako łącznika między administracją rządową, a poszczególnymi jednostkami samorządów gospodarczych i terytorialnych. Jest wiele tematów, w których rząd podejmuje decyzje lub ma w nich częściowy udział – dlatego jest dla mnie niezwykle istotne, by móc wspierać się zespołami, z którymi mogę konsultować ważne sprawy. 

 

- mówił Wojewoda podkreślając, że ponad 50% jego pracy to zadania, w których trzeba myśleć przyszłościowo i proponować rozwiązania, w których obszar gospodarczy jest kluczowy.

 

Rada będzie pełnić funkcję opiniodawczo-doradczą i stanowić forum wymiany doświadczeń oraz formułowania rekomendacji w zakresie polityki gospodarczej prowadzonej w województwie. Stanowiska, opinie i rekomendacje przyjęte przez Radę stanowić będą istotny element wsparcia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w realizacji ustawowych obowiązków. Rada będzie wspierać administrację rządową w analizie i ocenie inicjatyw gospodarczych, identyfikować bariery rozwoju przedsiębiorczości oraz wskazywać kierunki działań służących wzmocnieniu lokalnej gospodarki. 

 

Do zadań Rady należy:

  • wspieranie administracji rządowej w województwie kujawsko-pomorskim w obszarze polityki gospodarczej;
  • budowanie płaszczyzny współpracy pomiędzy środowiskiem przedsiębiorców 
    a administracją publiczną;
  • udzielanie rekomendacji dotyczących kierunków rozwoju gospodarczego województwa przy uwzględnianiu lokalnych uwarunkowań;
  • ocena i wyrażanie opinii na temat projektów aktów prawnych, programów i strategii mających wpływ na rozwój gospodarczy województwa;
  • rozpoznawanie przeszkód hamujących rozwój gospodarczy i proponowanie rozwiązań upraszczających procedury związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. 

 

Skład Rady Gospodarczej:

  1. Przemysław Bochat;
  2. Andrzej Cieślik;
  3. Henryk Dulanowski;
  4. Łukasz Gliński;
  5. Sławomir Jankowski;
  6. Elżbieta Kantowicz;
  7. Bernard Kończak;
  8. Tomasz Laskowski;
  9. Michał Michałowski;
  10. Janusz Nowastowski;
  11. Jakub Piotrowski;
  12. Roman Rogalski;
  13. Elżbieta Rusielewicz;
  14. Paweł Sikorski;
  15. Wojciech Świtała;
  16. Piotr Terlecki;
  17. Jacek Trela;
  18. Roman Wiatowski;
  19. Zbigniew Wyszogrodzki.

 

Przewodniczącą Rady została Elżbieta Rusielewicz, która swoją funkcję będzie realizować społecznie.

Zastępczynią Przewodniczącej została Pani Elżbieta Kantowicz. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

słabe przelotne opady deszczu

Temperatura: 17°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama