Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wkrótce 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy

Ratusz informuje, że w najbliższą niedzielę (26 stycznia) odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bydgoszczy i okolicach na ulicach pojawi się ponad 660 wolontariuszek i wolontariuszy. Tradycyjnie już WOŚP wspiera Prezydent Rafał Bruski.
  • Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy
Wkrótce 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy

Autor: fot.: KB archiwum

W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do leczenia chorób nowotworowych u dzieci. 
Wiadomo, że w niedzielę, 26 stycznia w Bydgoszczy i okolicach na ulicach pojawi się ponad 660 wolontariuszek i wolontariuszy. W naszym mieście podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach główne wydarzenia odbywać się będą na Starym Rynku.
- Tam stanie koncertowa scena. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Cały czas pracujemy i aktualizujemy ich listę. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Leszek Jakubowski, zastępca szefa sztabu WOŚP w Bydgoszczy. 
W tym roku regionalny sztab WOŚP przeniósł się z ulicy Długiej do CH Drukarnia przy ul. Jagiellońskiej 1. 
W internecie trwają już aukcje z których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bydgoszczy licytować można m.in. obrazy, książki, plakaty filmowe z autografami Katarzyny Figury, czy Andrzeja Seweryna, plakat z Igrzysk Olimpijskich w Paryżu z autografem brązowego medalisty, wioślarza Mateusza Biskupa, konsultacje okulistyczne z prof. Jakubem Kałużnym i prof. Bartłomiejem Kałużnym. Więcej TUTAJ.

Tradycyjnie WOŚP wspiera Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który w tym roku na licytację przekazał obraz olejny „Ponad wszystko”. Praca pędzla Eweliny Blechman przedstawia płynące w chmurach żaglówki (więcej TUTAJ). Wylicytować można również dwa chleby osobiście upieczone przez Prezydenta Bruskiego. Pierwszy z bochenków to tradycyjne pieczywo na zakwasie, które zachwyci Was swoją prostotą i głębokim smakiem. Drugi to chleb z czarnuszką – aromatyczny i niepowtarzalny, dla miłośników bardziej wyrazistych doznań kulinarnych. Link do aukcji - TUTAJ.
Od grudnia działa również eSkarbonka, jest to „wirtualna puszka”, do której można wpłacać datki na rzecz WOŚP. Możliwość internetowych wpłat jest dostępna do dnia finału, czyli do 26 stycznia do godz. 12.
Warto dodać, że do tej pory dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do bydgoskich szpitali trafił sprzęt medyczny wartości prawie 40 mln zł. 

WIĘCEJ informacji oraz program znajdziecie na stronie Bydgoskiego Sztabu WOŚP.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: -8°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MerylTreść komentarza: Fajna fotka to WTCData dodania komentarza: 19.12.2025, 22:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Tego jeszcze nie było , cudownie. Bydgoszczanka. Jest przepięknie.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:25Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Siedzę w domu, emerytka, ale dzisiaj musiałam przejść Stary Rynek. Jest cudowny, nareszcie coś innego, ten wspaniały wiatrak a w nim postaci, które wszyscy znają. Cudowneeeeeeeeeeeeee>Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:17Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: Brian A.Treść komentarza: W Chicago tez jest lepiej, ale duzo trudniej robic porządek.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 22:22Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KRTreść komentarza: Odświeżające jest czytanie refleksji ugruntowanych w rozmowach z prawdziwymi ludźmiData dodania komentarza: 17.12.2025, 21:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KaroleskiTreść komentarza: Super artykuł !🥳😁 WSG!!Data dodania komentarza: 17.12.2025, 20:06Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama