Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Bydgoszczy powstaną dwa nowe murale w ramach Festiwalu Bite-Art

Bydgoska przestrzeń miejska będzie upiększana przez dwa tygodnie. Już od 30 czerwca artyści opanują nasze miasto. Inauguracja Festiwalu Bite-Art odbędzie się na Starym Rynku.
W Bydgoszczy powstaną dwa nowe murale w ramach Festiwalu Bite-Art

Autor: archiwum

Katedra Przemysłów Kreatywnych Wyższej Szkoły Gospodarki zaprasza serdecznie na Festiwal Bite-Art, który odbywać się będzie w dniach 30 czerwca – 15 lipca w przestrzeni miejskiej Bydgoszczy.

Festiwal tworzą pasjonaci sztuki i kultury, których podstawowym celem jest łączenia twórczych duchów po to aby stworzyć nowatorską duszą miasta płonącego artyzmem – Nasz cel to upiększanie otoczenia poprzez sztukę dostępną dla każdego na ścianach bydgoskich budynków, na ulicach miasta jak i w galeriach, kawiarniach czy klubach. Postrzegamy sztukę jako wartość która ma bardzo pozytywny wpływ na nasze życia – wartość którą chcemy dostarczyć mieszkańcom Bydgoszczy oraz potencjalnym turystom odwiedzającym miasto.

Kolejnym celem festiwalu jest rozbudzenie wśród bydgoszczan zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką jak i lokalną twórczością artystyczną oraz zainspirowanie odbiorców do twórczego spędzania czasu wolnego i rozwijania talentów.

Istotnym punktem festiwalu są murale - w ramach tegorocznej edycji imprezy powstaną dwa wielkoformatowe murale artystyczne. Pierwszy projekt zrealizowany zostanie przez dwóch znanych bydgoskich artystów: Adama Kłodzińskiego i Sebastiana Tkaczyka przy ul. Toruńskiej. Drugi – na budynku Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy WSG.

Program dostępny jest: TUTAJ.

Już dziś od godziny 14:00 rozpoczyna się to wyjątkowe wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy!



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: -2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: KanuTreść komentarza: Great progress, this is really encouraging to see. Your effort and coordination are clearly making a strong impact.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:31Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama