Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Brązowy medal ZOOLeszcz Gwiazdy

Najpierw historyczny, pierwszy medal drużynowych mistrzostw Polski, przed kilkoma dniami wybór menedżera i sponsora klubu na funkcję prezesa Lotto Superligi – powodów do gratulacji zatem nie brakuje. O sukcesach i planach na nowy sezon przedstawiciele klubu rozmawiali z prezydentem miasta.
Brązowy medal ZOOLeszcz Gwiazdy

Autor: UMB

Brązowy medal wywalczony przez tenisistów z Miedzynia w zakończonym niedawno sezonie to największy dotychczas sukces w historii klubu i ogromna zasługa głównego sponsora, menedżera i zawodnika ZOOLeszcz Gwiazdy, Zbigniewa Leszczyńskiego. Warto zauważyć, że to jedyny medal wywalczony w tym roku przez bydgoskie zespołu występujące  najwyższej klasie rozgrywkowej – w sumie nasze miasto na tym poziomie reprezentowały w różnych dyscyplinach cztery kluby.

Zaangażowanie Zbigniewa Leszczyńskiego w popularyzację tenisa stołowego w Polsce, jak i wszechstronna znajomość dyscypliny, wszak w klubie z powodzeniem pełni trzy funkcje, zostały docenione poprzez powierzenie mu w nowym sezonie funkcji prezesa LOTTO Superligi. Wcześniej, jesienią ub.r. został wybrany do Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, a wkrótce później został wiceprezesem ds. sportowych.

- Gratuluję wywalczenia tego historycznego medalu. Miałem okazję widzieć półfinałowy pojedynek z zespołem z Gdańska w hali Gwiazdy. Myślę, że to nie ostatni mecz na tym poziomie rozgrywek. Życzę, aby w przyszłym sezonie emocji przy stole nie zabrakło, a tegoroczny wynik udało się co najmniej powtórzyć. Gratuluję też menedżerowi wyboru na prezesa całej ligi. To z pewnością odpowiedzialne zadanie, ale widząc Pana zaangażowanie w rozwój ZOOLeszcz Gwiazdy wierzę, że i tym obowiązkom Pan podoła – podkreślił prezydent Rafał Bruski.

Zbigniew Leszczyński wręczył włodarzowi miasta wywalczony przez tenisistów brązowy krążek. – Tegoroczne rozgrywki były dla nas bardzo udane, zakończone historycznym, brązowym medalem. Dodam, że Marek Badowski, który reprezentował nasz klub w minionym sezonie, został m.in. indywidualnym wicemistrzem Polski seniorów oraz wicemistrzem Polski młodzieżowców w singlu. W nowym sezonie duże nadzieje wiążemy z zawodnikami, którzy wzmocnią nasz skład – dodał Zbigniew Leszczyński.

Jednym z takim wzmocnień jest niespełna 20-letni Tomasz Tomaszuk, który towarzyszył prezesowi Leszczyńskiemu podczas wizyty w ratuszu. To perspektywiczny zawodnik, który poprzedni sezon spędził w zespole z Gdańska. Jest multimedalistą mistrzostw Polski, w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. Związanie się kontraktem z tym zawodnikiem, to konsekwentna polityka klubu z Miedzynia, który stawia na młodych Polaków z potencjałem.

KS Gwiazda Bydgoszcz to jeden z najstarszych klubów w Bydgoszczy – powstał w 1920 r. jako jednosekcyjny klub piłkarski. Sekcja tenisa stołowego zaczęła funkcjonować w 1926 r. Po II wojnie światowej tenisiści Gwiazdy grali w wojewódzkiej klasie A lub B, a w latach 90. XX w. w II lidze tenisa stołowego mężczyzn. Dynamiczny rozwój dyscypliny nastąpił po 2010 r. w ciągu trzech lat (2011-2014) klub awansował z III ligi do ekstraklasy. W pierwszym sezonie w Superlidze (2014/2015) wywalczył 8. miejsce. Sezon 2016/2017 zakończył z brązowym medalem.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Reklama
News will be here
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama