Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kujawsko-Pomorskie Pomaga: Podziękowania Wojewody dla Służb za działania pomocowe przy powodzi

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podczas wczorajszej (13.11) konferencji prasowej, poprzedzającej spotkanie w ramach posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, złożył serdeczne podziękowania wszystkim służbom z województwa, które niezwłocznie ruszyły z pomocą mieszkańcom dotkniętym powodzią
Kujawsko-Pomorskie Pomaga: Podziękowania Wojewody dla Służb za działania pomocowe przy powodzi

Autor: fot.: KPUW

W spotkaniu z mediami wzięli udział przedstawiciele kluczowych jednostek zaangażowanych w działania przeciwpowodziowe: Prezes WOPR Maciej Banachowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Rusoń oraz Dowódca 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Marcin Dojaś.

Bardzo dziękuję wszystkim służbom, które były zaangażowane w akcję. To, że teraz o tym mówimy nie oznacza, że zakończyła się akcja pomocowa, ale w województwie jesteśmy na etapie, w którym wszystko mamy zaplanowane i każdy wie, co ma robić  - podkreślił Wojewoda.

Wojewoda podsumował szeroką skalę zaangażowania w regionach m.in. Dolnego Śląska i Opolszczyzny i podziękował wszystkim służbom za ich ogromne zaangażowanie i gotowość do natychmiastowego działania. Podkreślił, że szybka i sprawna reakcja w obliczu żywiołu była możliwa dzięki doskonałemu zgraniu jednostek. Podziękowania skierowano również do przedstawicieli Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który pomagał koordynować działania na poziomie wojewódzkim, zapewniając pełne wsparcie służbom ratunkowym i organizując transport niezbędnego wyposażenia.

Skuteczna Interwencja w liczbach:

Pomoc humanitarna, medyczna i techniczna w usuwaniu skutków powodzi

  • 44 ratowników wodnych
  • 127 funkcjonariuszy Policji
  • 163 ratowników PSP 
  • 1161 żołnierzy WOT
  • 15 wolontariuszy ZHP
  • 23 inspektorów nadzoru budowlanego w terenie
  • 12 urzędników KPUW w komisjach szacujących straty
  • 96 162 wydane posiłki dla powodzian
  • Ewakuacja i transport blisko 400 osób przez WOPR

 

Dla wszystkich, którzy nieśli pomoc, Wojewoda wyraził głęboką wdzięczność za zaangażowanie, poświęcenie i wzajemną współpracę, która umożliwiła niesienie wsparcia tym, którzy tego najbardziej potrzebowali.

Po konferencji prasowej miało miejsce posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w ramach przygotowania się do potencjalnych zagrożeń powodziowych.

Przygotowujemy się i wyciągamy wnioski z sytuacji na południu Polski – podkreślał Wojewoda. 

Posiedzenie było okazją do podziękowania wszystkim służbom państwowym za ogromne zaangażowanie kilku tysięcy pracowników, jednostek, żołnierzy na południu Polski. Przedstawiciele służb skupili się na tym,  jak jesteśmy przygotowani na potencjalne zagrożenie w województwie kujawsko-pomorskim. Każda służba zaprezentowała swój stan przygotowań, wałów oraz sprzętu. Wojewoda przekazał, że jako Państwo, w województwie kujawsko-pomorskim jesteśmy gotowi na sytuację potencjalnego zagrożenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama