Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy za nami

Mieszkańcy Bydgoszczy 10 października, mieli okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji w Tramwaju Zdrowia Psychicznego oraz w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie eksperci NFZ oraz Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki promowali zdrowie psychiczne i oferowali konsultacje na temat profilaktyki, rozpoznawania objawów kryzysów psychicznych oraz dostępnych form pomocy.
  • Źródło: KPUW
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy za nami

Autor: fot.: KPUW

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i z tej okazji jako urząd wojewódzki zorganizowaliśmy w Bydgoszczy akcję - Tramwaj Zdrowia Psychicznego. Jest to akcja, dzięki której wychodzimy do ludzi, jeździmy tramwajem po to, by pokazać dostępność, ponieważ zdrowie psychiczne powinno być tak samo dostępne jak to, żebyśmy dbali o swoje zdrowie fizyczne.

- mówiła Anna Niewiadomska - Pełnomocniczka Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Poza bezpłatnymi przejazdami zabytkowym tramwajem, w którym udzielane były porady psychologiczne, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowano strefę zdrowia psychiczne, w której można było skonsultować się z psychologami oraz przedstawicielami NFZ.

Dodatkowo zorganizowane zostało stanowisko informacyjne, w którym umożliwiono:

  • Wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)
  • Potwierdzenie Profilu Zaufanego
  • Pomoc w logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta (IKP)
  • Pomiary składu ciała (waga, BMI)
  • Konsultacje z doradcą ds. zdrowia i profilaktyki
  • Informacje o programach profilaktycznych NFZ

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki przygotował dla mieszkańców ulotki i materiały edukacyjne z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki dotyczącej uzależnień behawioralnych (od multimediów, hazardu) i substancyjnych (alkoholu, narkotyków, nikotyny). Przygotowane zostały również ulotki, dotyczące depresji na którą według WHO choruje ok 280 mln ludzi na świecie oraz problemu przemocy, która przyjmuje różne formy.

Inicjatorami akcji byli:

Anna Niewiadomska - Pełnomocniczka Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Ireneusz Nitkiewicz - Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

Pamiętajmy! Depresja i inne problemy zdrowia psychicznego mogą dotknąć każdego z nas. Warto podjąć działania  już dziś.

Zachęcamy bydgoszczan do kontaktu ze specjalistami w siedzibie Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki, która mieści się na ul. Bernarda Śliwińskiego 12 w Bydgoszczy. Oferta skierowana jest do dorosłych osób uzależnionych oraz członków ich rodzin, a także dzieci i młodzieży w różnych kryzysach rozwojowych, relacyjnych i społecznych, jak również używania substancji psychoaktywnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Reklama
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: płatnikZUSTreść komentarza: Gratuluję ale jednocześnie współczujęData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:29Źródło komentarza: Finaliści z Kujawsko-Pomorskiego jadą na finał Olimpiady ZUS w WarszawieAutor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama