Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

250-lecie Kanału Bydgoskiego. Moc atrakcji już w najbliższy weekend

Urząd Miasta podaje, że w najbliższy weekend z okazji 250-lecia Kanału Bydgoskiego odbędą się m.in. pokazy świetlne, laserowe oraz koncert na wodzie. Przed bydgoszczankami i bydgoszczanami jeszcze wiele atrakcji np. rajd rowerowy, koncerty i charytatywny mecz piłki nożnej.
  • Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy
250-lecie Kanału Bydgoskiego. Moc atrakcji już w najbliższy weekend

Autor: fot.: UM Bydgoszcz

4 września (sobota), dokładnie w 250-lecie przepłynięcia pierwszych barek, organizatorzy zapraszają na pokaz świetlny i laserowy „Historia Kanału Bydgoskiego światłem malowana” oraz koncert na wodzie zespołu Pinky Loops. Organizatorzy przygotowali pokaz w dwóch turach, aby każdy miał szansę go zobaczyć. 
 

Dzień później (15.09) odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej na boisku Klubu Sportowego Gwiazda. Tego samego dnia o godz. 19:00 zapraszamy na koncert jubileuszowy (skwer przy ul. Kanałowej/bulwar Sebastiana Malinowskiego). Na scenie zagoszczą: Maciej Miecznikowski, Agata Walczak, Emilia Hamerlik, Judyta Wenda oraz zespół pod dyrekcją Adama Lemańczyka. Wstęp wolny. 


21 września (sobota) odbędzie się promocja albumu – „250 lat Kanału Bydgoskiego” i koncert muzyki klasycznej na wodzie o godz. 16:00. W niedzielę, 22 września organizatorzy zapraszają do udziału w bezpłatnym rajdzie rowerowym w ramach cyklu wydarzeń Cztery Pory Roku, na który obowiązuje rezerwacja miejsc. W rajdzie mogą uczestniczyć dzieci od 10 r.ż. pod opieką dorosłego opiekuna. - Rajd rozpoczniemy krótkim zwiedzaniem Muzeum, następnie wsiądziemy na rowery i przejedziemy wzdłuż Kanału Bydgoskiego aż do Śluzy Osowa Góra. Podczas rajdu zrobimy kilka krótkich przystanków na poznawanie historii Kanału. Na zakończenie wrócimy do Muzeum, gdzie odbędzie się ognisko. Wydarzenie potrwa około 3 godzin. Zaplanowana trasa rowerowa ma 16 km i wiedzie częściowo przez drogi nieutwardzone, piaszczyste i wyboiste, więc sugerujemy, by dostosować swoje rowery do panujących warunków. Nie zalecamy jazdy na rowerach miejskich i szosowych – informują organizatorzy. TUTAJ znajdziecie dokładną trasę rajdu.
 
W ostatni weekend września (29.09) zaplanowano koncert przy V śluzie w godz. 18:00 – 20:00 (polana przy V śluzie, ul. Czarna Droga). Na koniec świętowania, a więc 5 października (sobota) nad Kanałem Bydgoskim odbędzie się "Vabank" - wydarzenie poświęcone Leonardowi Pietraszakowi. Zmarły w 2023 roku wybitny polski aktor urodził się w Bydgoszczy, gdzie od 1945 r. mieszkał przy ul. Grunwaldzkiej w pobliżu Kanału Bydgoskiego. Szczegóły harmonogram wydarzeń dostępny jest TUTAJ.



Kanał Bydgoski naszą dumą
W ostatniej  dekadzie zrealizowaliśmy szereg zadań związanych z rewitalizacją samego Kanału jak i przyległych do niego terenów rekreacyjnych. Zbudowaliśmy  nowe ścieżki pieszo-rowerowe, place zabaw, elementy małej architektury, wybieg dla psów, posadziliśmy nowe drzewa, przebudowaliśmy kładki. Przy zabytkowych śluzach przeprowadziliśmy też prace konserwatorskie. Przy ul. Staroszkolnej utworzyliśmy Muzeum Kanału Bydgoskiego. Co roku nad Kanałem organizujemy wiele imprez plenerowych - koncerty, pokazy historyczne, potańcówki. Chętni mogą też bezpłatnie wypożyczyć kajak. Część zadań podnoszących atrakcyjność parku otaczającego Kanał wybrali bezpośrednio mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W tym roku oddaliśmy do użytku rozbudowany o nowe części pszczeli plac zabaw oraz eleganckie podświetlane fontanny. Przed nami kolejne inwestycje. Trwa umacnianie brzegów Kanału po stronie Okola. Opracowaliśmy projekt iluminacji śluz. Wiosną prowadziliśmy konsultacje, które określą docelowe wyposażenie i rozwiązania służące rewitalizacji otoczenia Kanału Bydgoskiego. Koncepcja zagospodarowania otoczenia Kanału Bydgoskiego wyznaczy docelowe kierunki zagospodarowania terenu.


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 18°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Krótka ta Biedronka, rozmieszczenie regałów i towaru nie przypomina standardu Biedronki. Asortyment raczej nie pełny.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:34Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: PiotrekTreść komentarza: No cóż, to nie jest normalnej wielkości Biedronka, układem wewnątrz przypomina Polomarket na Bartodziejach. Nie ma też pełnego asortymentu Biedronki. Dodatkowo miejsca postojowe dość wąskie, więc łatwo o obicie drzwi.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:31Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestuje
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama