Nowy sezon działania roweru miejskiego bije kolejne rekordy

  • 06.04.2017, 06:17 (aktualizacja 06.04.2017, 06:24)
  • KB
Nowy sezon działania roweru miejskiego bije kolejne rekordy KB archiwum
Choć Bydgoski Rower Aglomeracyjny całkiem niedawno rozpoczął nowy sezon działalności, to zainteresowanie jego wypożyczeniem ciągle wzrasta.

Jak podaje ZDMiKP od początku udało się pobić bydgoszczanom dwa rekordy. Tylko w ciągu trzydziestu dni trwania sezonu BRA w 2017 roku, grono miłośników roweru aglomeracyjnego powiększyło się o ponad tysiąc nowych użytkowników.

Oprócz tego na dzień piątego kwietnia w systemie było zarejestrowanych prawie 37 tysięcy użytkowników.  Równie imponująco wyglądała liczba wypożyczeń. W marcu 2016 mieszkańcy naszego miasta wykorzystali rower miejski 28 tysięcy razy. W marcu 2017 roku, aż 35 tysięcy razy.

Przypominamy, w tym roku dobiega do końca umowa z obecnym operatorem na prowadzenie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Zarząd Dróg pracuje nad przetargiem, który ma być ogłoszony jeszcze w pierwszej połowie roku i ma wyłonić operatora na kolejne trzy lata. Tym samym od 2018 roku w systemie przybędzie kolejnych szesnaście, nowych stacji wraz z rowerami.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe