Osiemnasty Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy

  • 05.04.2017, 10:42 (aktualizacja 05.04.2017, 10:53)
  • KB
Osiemnasty Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy Materiały prasowe
Pałac Młodzieży zaprasza na osiemnastą już odsłonę Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej. Festiwal stanowi połączenie sztuki, muzyki i teatru. Impreza adresowana jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz wyższych uczelni w wieku 16-26 lat.

Głównym celem festiwalu jest promocja młodych talentów poprzez przedstawienie własnej interpretacji piosenki aktorskiej. Ważna jest także integracja środowisk muzycznych i teatralnych z całej Polski oraz stworzenie w Bydgoszczy miejsca i artystycznego klimatu dla młodych adeptów sceny piosenki aktorskiej.


W tym roku dwudziestu uczestników m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Białegostoku, Warszawy, powalczy o nagrodę Grand Prix oraz o możliwość udziału w Warsztacie Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury. Usłyszymy między innymi SOS, Mówiłam żartem, Oczy tej małej, Rebeka, Miłość, Ballada o Chmielnej, Nie żałuję, Jaka róża taki cierń. Pierwszego dnia o godz. 15.00, odbędą się przesłuchania konkursowe w Pałacu Młodzieży. W jury zasiądą m.in. Adrianna Biedrzyńska – aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka oraz Roman Kołakowski - kompozytor, poeta, piosenkarz, gitarzysta i tłumacz. Drugiego dnia o godz. 12.00 Roman Kołakowski poprowadzi warsztaty wokalne. 9.04 o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Galowy w Kinoteatrze „Adria”. Uświetni go recital pt. "Ada to nie wypada", gościa specjalnego Adrianny Biedrzyńskiej – znanej aktorki filmowej, gwiazdy polskiego teatru i piosenkarki. Znana z charyzmy i niezwykłej ekspresji wokalnej, którą z pewnością uraczy gości podczas swojego występu, aktorka zabierze publiczność w cudowną, niezwykle emocjonującą podróż do swojego świata muzyki. Gwiazda przedstawi swój dorobek artystyczny, który gromadziła przez 30 lat w nowej, nieznanej odsłonie. Będzie to wieczór sentymentalny z powodu powrotu do tak lubianych utworów z Kabaretu Starszych Panów, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Satanowskiego, Włodzimierza Korcza, Wojciecha Młynarskiego, Juliana Tuwima, Zenona Laskowika i wielu innych cenionych wykonawców. Nie zabraknie także anegdot opowiedzianych przez samą Adriannę Biedrzyńską związanych z jej życiem zawodowym oraz autorami wykonywanych utworów. W repertuarze zaprezentowane zostaną teksty piosenek min. autorstwa Marka Grechuty, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Jacka Kaczmarskiego czy Agnieszki Osieckiej, a to wszystko do muzyki Jerzego Wasowskiego, Zygmunta Koniecznego i Włodzimierza Korcza.


Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Uzyskała tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej, a także otrzymała wsparcie z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. FIPA współorganizowana jest przez Stowarzyszenie „Pałac”, które na ten cel uzyskało wsparcie Miasta Bydgoszcz. Bilety na Koncert Galowy w cenie 10 zł dostępne są w Pałacu Młodzieży.

XVIII Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej odbędzie się w dniach 8 - 9  kwietnia 2017 roku.

 

Program:


08.04.2017 - sobota

od 10.00 – 14.30 - próby, s. wid. Pałacu Młodzieży (zapisy od godz. 10.00 w dniu przesłuchań )

15.00 – przesłuchania konkursowe, s. wid. Pałacu Młodzieży

Kolejność prezentacji
1.         Oliwia Adamowicz - Toruń
2.         Gabriela Dargiewicz - Łapy
3.         Aleksandra Gużyńska - Toruń
4.         Malwina Jańta – Złotoryja
5.         Marta Jastrząbek – Wągrowiec
6.         Błażej Karczmarczyk - Pruszcz
7.         Kamil Kowalski – Szczecinek
8.         Julia Krzyżanowska - Świecie
9.         Katarzyna Kubiak – Warszawa
PRZERWA
10.       Julia Kuzyka – Białystok
11.       Aleksandra Muszyńska – Białystok
12.       Aleksandra Zgobik – Przybymierz
13.       Julian Lesiński - Białystok
14.       Oliwia Łęc - Pobiedziska
15.       Maja Mędrek - Słupsk
16.       Zuzanna Szymańska - Bydgoszcz
17.       Natalia Majewska - Chełmża
18.       Barbara Smyk - Bydgoszcz
19.       Gabriela Dargiewicz i Aleksandra Muszyńska – Białystok
ok. 19.30-20.00 – spotkanie z jurorami, ogłoszenie listy laureatów zakwalifikowanych do koncertu galowego, s. wid. Pałacu Młodzieży

 

09.04.2017

  • 9.00 – 11.30 - próby przed koncertem galowym ( laureaci), Kinoteatr „Adria”, ul. Toruńska 30
  • 12.00 – warsztaty wokalne dla wszystkich uczestników Festiwalu prowadzone przez Romana Kołakowskiego, (proszę o zabranie na warsztaty podkładu muzycznego wykonywanych piosenek),  s. wid. Pałac Młodzieży
  • 18.00 - Koncert Galowy Festiwalu z udziałem laureatów, odczytanie werdyktu, wręczenie nagród, recital  Adrianny Biedrzyńskiej, Kinoteatr "Adria", ul. Toruńska 30

 

Jury Festiwalu

Adrianna Biedrzyńska – aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka,
Roma Warmus – aktorka i pieśniarka,
Izabella Cywińska-Łomżyńska - instruktor wokalny,
Roman Kołakowski - kompozytor, poeta, piosenkarz, gitarzysta i tłumacz,

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe