W 2018 nastąpi rozbudowa Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

  • 27.03.2017, 14:29 (aktualizacja 27.03.2017, 14:56)
  • KB
W 2018 nastąpi rozbudowa Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego UMB
W przyszłym roku miasto Bydgoszcz planuje sfinansowanie i budowę 16 nowych stacji roweru miejskiego. Dwanaście stacji jednośladów powstanie w Fordonie, trzy na Górnym Tarasie, oraz jedna stacja na Bartodziejach.

 

W 2018 roku Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozbuduje się  o 16 nowych wypożyczalni. Budowa 12 stanowisk jest już zapisana w budżecie. Nowe stacje powstaną w Fordonie.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na najbliższej sesji Rady Miasta, 29 marca zaproponuje radnym, aby przeznaczyć na rozbudowę BRA dodatkowe 1,5 mln zł. Za te pieniądze miałyby być zakupione nowe rowery oraz zbudowane kolejne 4 stacje: 3 na osiedlach tzw. Górnego Tarasu, a jedna na Bartodziejach. Dzięki temu miejski system będzie liczył od przyszłego sezonu 51 stacji.

Umowa z operatorem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, firmą BikeU wygasa z końcem 2017 roku. Miasto przygotowuje już nowy przetarg, który będzie obowiązywał przez kolejne trzy lata, do 2020 roku.  W nowej umowie z wyłonionym w przetargu operatorem znajdzie się zapis o tym, że w trakcie obowiązywania umowy system może zostać rozbudowany nawet o 50 procent. W aktualnie obowiązującej umowie takiego zapisu nie ma. Jak tylko zakończy się rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej, zostanie rozbudowany system BRA w kierunku zachodnich granic miasta. Według zapewnień Prezydenta Rafała Bruskiego mieszkańcy Osowej Góry i Czyżkówka będą  mieli dostęp do rowerów miejskich.

Od nowego roku w związku z podpisaniem umowy z nowym operatorem, wszystkie jednoślady BRA zostaną zastąpione nowymi. Co jest jak najbardziej trafionym pomysłem gdyż  już dzisiaj wielu użytkowników BRA uskarża się na zły stan techniczny jednośladów.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe