Ślubowanie uczniów klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego

  • 23.09.2022, 12:50
  • KB
Ślubowanie uczniów klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego fot.: D. Matuszak
Na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej odbyło się ślubowanie uczniów klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

22 września 2022 r. zapisuje się na kartach jako szczególny dzień w życiu kadetów klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego (BZDZ). Przygodę z mundurem rozpoczęli wcześnie, bo już w szkole. Ślubowanie to lekcja patriotyzmu, to nauka szacunku dla flagi narodowej, hymnu, sztandaru, a także uszanowania munduru.

 

To już dziewiąty raz mury 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej (1BLog) gościły uczniów klas pierwszych Technikum Mundurowego BZDZ, składających ślubowanie. Zgodnie z planem współpracy z organizacjami pozarządowymi i partnerami społecznymi 1 Batalion Logistyczny, jednostka bezpośrednio podległa 1BLog współpracuje ze Szkołą Techniczną przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego już od 2013 roku.

W uroczystościach na brygadowym placu apelowym stawili się uczniowie profilowanych klas mundurowych o specjalnościach: wojskowej, policyjnej oraz straży pożarnej. Przysięgę złożyło 250 kadetów z Bydgoszczy, Kołaczkowa, Ciechanowa oraz Mroczy.

Ceremonię rozpoczęto meldunkiem, który przyjął dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej płk Witold Bartoszek. Podczas swego przemówienia pogratulował kadetom podjętej decyzji pobierania nauki w klasach mundurowych i zaznaczył, że to jest nasza przyszłość mająca wpływ na budowanie odporności Państwa. Tożsamość narodowa zbudowana przez dziedzictwo pokoleń, patriotyczne wychowanie oraz duma z bycia Polakiem to integralne elementy stanowiące fundament naszego bezpieczeństwa.

Wśród zgromadzonych głos zabrał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz Prezes Zarządu Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenia Paweł Duzdowski.

Uroczysta defilada przed trybuną honorową oraz złożenie meldunku o zakończeniu uroczystości zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym było ostatnim akcentem uroczystego ślubowania. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się wojskową grochówkę.

Tekst: Oficer prasowy 1BLog, kpt. Justyna Kwiatkowska

Fot.: D. Matuszak

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe