GDDKiA: Nie zabraknie soli w zimie na posypywanie dróg krajowych i autostrad

  • 14.09.2022, 19:29
  • Źródło: PAP
GDDKiA: Nie zabraknie soli w zimie na posypywanie dróg krajowych i autostrad fot.: PAP
W naszych magazynach mamy tyle soli, ile średnio zużywamy w czasie całego sezonu zimowego. Mamy też podpisane umowy z polskimi kopalniami na dostawy soli w trakcie zimy - poinformował PAP zespół prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"Kalendarzowe lato jeszcze się nie skończyło, a magazyny soli drogowej GDDKiA są już w dużej mierze wypełnione. W naszych magazynach mamy tyle soli, ile średnio zużywamy w czasie całego sezonu zimowego. Mamy też podpisane umowy z polskimi kopalniami na dostawy soli w trakcie zimy" - czytamy w komunikacie przesłanym PAP przez GDDKiA.

 

W chwili obecnej magazyny są zapełnione solą drogową w ok. 75 proc., to stanowi ponad 100 proc. zużycia soli w porównaniu do poprzedniego sezonu zimowego 2021/2022.

 

W ubiegłym sezonie drogowcy zużyli 345 887 ton soli. To wynik nieznacznie większy niż średnia z lat 2012-2021, która wynosi 343 032 ton soli na sezon zimowy. Zapasy zgromadzone na zimę w tym roku to 392 424 ton soli.

(PAP)autor: Maciej Marcinek

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe