GDKKiA Bydgoszcz: Rusza projekt rozbudowy DK10 w Lubiczu

  • 11.08.2022, 13:24
  • KB
GDKKiA Bydgoszcz: Rusza projekt rozbudowy DK10 w Lubiczu fot.: GDDKiA
Jak podaje bydgoski oddział GDDKiA, podpisano umowę obejmującą opracowanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski nad rozbudową drogi krajowej nr 10 w Lubiczu. W przeprowadzonym przetargu zwycięską ofertę złożyło biuro projektowe Schuessler - Plan Inżynierzy z Warszawy na kwotę ok. 1,5 mln zł.

- 5 sierpnia podpisaliśmy umowę na opracowanie projektu i nadzór nad jednym z najistotniejszych zadań na sieci realizowanych w sąsiedztwie Torunia na DK10, które służyć będzie rozładowaniu zatorów powstających w godzinach szczytu i poprawie bezpieczeństwa pieszych. - Powiedział Sebastian Borowiak - Dyrektor GDDKiA Oddział w Bydgoszczy

Zadanie 

Dokumentacja projektowa, która powstanie na potrzeby rozbudowy DK10 w Lubiczu, obejmuje newralgiczne skrzyżowanie tej drogi z ul. Dworcową. Jest ono zlokalizowane niedaleko węzła autostradowego A1 Lubicz, gdzie dwujezdniowy wylot z węzła przechodzi w jednojezdniowy. Drugie skrzyżowanie objęte zadaniem to skrzyżowanie DK10 z ul. Nową i Lipnowską. Inwestycja ma doprowadzić do udrożnienia ruchu i zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. Szczegółowe rozwiązania w tej kwestii poznamy na etapie opracowania dokumentacji. 

W związku z dużym natężeniem ruchu, przekraczającym 24 tyś. pojazdów na dobę i mieszaniem się ruchu tranzytowego z lokalnym, na tym odcinku często dochodzi do zatorów drogowych. 

Realizacja robót budowlanych nastąpi po zakończeniu prac projektowych. Rozpoczęcie prac w terenie planowane jest w 2024 r. 

Coraz bezpieczniejsza DK10 w Lubiczu

To nie jedyne zadanie na drodze krajowej nr 10 w gminie Lubicz. W czerwcu Minister Infrastruktury zatwierdził Program inwestycji dla poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych m.in. na odcinku DK10 Lubicz Dolny - Wólka. Ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku. 

(GDDKiA)

KB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe