Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kujawsko-pomorskie: Pocisk "ujawnił się" po latach

Niewybuchy z II Wojny Światowej znajdowane są do tej pory. Choć przez ponad pół wieku leżą w ziemi, nadal po ich wydobyciu mogą być groźne. Policja apeluje, gdy znajdziesz nabój, pocisk, nie dotykaj. Natychmiast powiadom służby.
Kujawsko-pomorskie: Pocisk "ujawnił się" po latach

Autor: KWP

Znaleziska niebezpiecznych niewybuchów mają miejsce podczas prac polowych, czy prowadzenia remontów dróg i budów. W Gniewkowie w rejonie ul. Parkowej trwają aktualnie prace przy budowie kompleksu rekreacyjnego. Tam wczoraj (04.08) został ujawniony pocisk artyleryjski o wymiarach 300 mm x 72 mm. Powiadomione o znalezisku służby podjęły interwencję, by nikomu nic się nie stało.

Policyjny patrol z komisariatu w Gniewkowie natychmiast zabezpieczył miejsce ujawnienia pocisku. Tam również dyżurny policji skierował Naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego inowrocławskiej policji asp. szt. Patryka Nadolnego, który reprezentuje nieetatową grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Został wezwany również patrol saperski, który zabrał pocisk, by zdetonować go na poligonie.

Policja apeluje, by w przypadku znalezienia amunicji, pocisków, broni, nie dotykać ich i nie przenosić. W przypadku detonacji można odnieść obrażenia, a nawet zginąć. Pamiętajmy, że celowe poszukiwanie pozostałości z okresu II Wojny Światowej to niebezpieczne hobby.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Beren62Treść komentarza: Autorze... Jest BYDGOSKI ZAWISZA...Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:48Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: JprdlTreść komentarza: Pewnie zaskoczę autorów tekstu: Zawisza to był rycerz, mężczyzna, więc "w kompleksie BYDGOSKIEGO Zawiszy".Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:10Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: Anna NTreść komentarza: Zapraszamy! :) https://www.facebook.com/events/1908209626739337Data dodania komentarza: 8.12.2025, 17:26Źródło komentarza: Świąteczny Dzień Rodziny z ChSD Bydgoszcz - wspólne popołudnie dla całych rodzin [PATRONAT]Autor komentarza: EwaTreść komentarza: Wrzućcie go na wykrywacz kłamstwData dodania komentarza: 3.12.2025, 20:41Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: LudekTreść komentarza: Szkoda, że taka osobowość jak Krzysztof i prowadzona przez niego działalność nie jest wpierana przez władze lokalne. A wręcz celowe utrudnianie i rzucanie kłód pod nogi. Bardzo przykre. Znam Krzysztofa i wiem że nikogo w potrzebie nie zostawi. Skąd taka wrogość lokalna wobec niego nie wiem.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: SUPER POSTAWA!! Pewnie reszta stała i nagrywała zamiast pomóć!Data dodania komentarza: 1.12.2025, 17:53Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w Bydgoszczy
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama