Sławomir Zygmunt zaśpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  • 25.07.2022, 19:19
  • KB
Sławomir Zygmunt zaśpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Materiały prasowe Sławomir Zygmunt
"Z wiatrem. Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" to koncert, na który składają się utwory z płyty pod tym samym tytułem. Album został wydany przez Polskie Radio, patronat nad tym wydawnictwem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego oraz 1 Program Polskiego Radia.

Na płycie „Z wiatrem” znajduje się 17 wierszy wojennego wieszcza z przepiękną muzyką i we wspaniałej interpretacji Sławomira Zygmunta. Z programem „Z wiatrem” Sławomir Zygmunt zawędrował na Litwę, gdzie zagrał 6 koncertów fantastycznie odebranych zarówno przez Polonię jak i przez Litwinów. Prezentował go także w Izraelu i w Grecji, gdzie odbiór był równie emocjonalny i entuzjastyczny.

http://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/1649905,Slawomir-Zygmunt-i-kosmiczny-Baczynski

Sławomir Zygmunt

Muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), producent. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor 10 płyt CD („16 x Edward Stachura”, „Ballada o Kazimierzu Dolnym”, „Kiedy idę ulicą”, „Polka dyrektora – piosenki satyryczne”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Z wiatrem”, „Dokąd idziesz? Do słońca”, „Podaruj jej wrzos”, „Przygody żółtego bałwanka”, „Wódeczko wódeczko”), dwóch kaset magnetofonowych MC : „Śmiech do łez – kabaret FTS”, „Sted: opowieść-wiatr”. Jego utwory znalazły się także na 12 płytach składankowych, m.in.: LP „Dla bliskich i dalekich” i CD „Złota Kolekcja – Edward Stachura”. Jako dziennikarz, autor ponad 1,5 tys. artykułów (wywiady, recenzje, reportaże). Napisał także trzy książki: 1. „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki”, który zdobył miano bestsellera i miał już trzy wydania 2. „Spotkania z…” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. z Zdzisławem Beksińskim, Przemysławem Gintrowskim, Jackiem Kaczmarskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem) 3. Powieść „Anna oraz inne klubowe opowiastki”, której akcja rozgrywa się w klubie Hybrydy. Warszawiak, wychował się na Czerniakowie, jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy (róg Podchorążych i Hołówki), co poeta Krzysztof Kamil Baczyński. Sławomir Zygmunt jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych i oświatowych, m.in. „Ku pokrzepieniu powstańczych serc”. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

www.slawomirzygmunt.pl
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wstęp na wydarzenie – cegiełka  20 zł, seniorzy, niepełnosprawni-18 zł.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe