Minister Czarnek: 1 września wrócimy w trybie stacjonarnym do szkół

  • 27.06.2022, 17:31
  • Źródło: PAP
Minister Czarnek: 1 września wrócimy w trybie stacjonarnym do szkół fot.: PAP
1 września 2022 r. wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny – powiedział szef MEiN w Programie I Polskiego Radia, pytany o możliwą falę pandemii COVID-19.

Minister edukacji i nauki pytany był w poniedziałek w Programie I Polskiego Radia o przygotowanie szkół na ewentualne zaostrzenie sytuacji pandemicznej z początkiem nowego roku szkolnego. Czarnek odpowiedział, że poradzenie sobie z kolejną falą COVID-19 uda się bez zamykania szkół, m.in. "dzięki ścisłej współpracy z ministrem Adamem Niedzielskim".

 

Szef resortu edukacji ocenił, że skuteczne działanie było widoczne już podczas poprzednich fal pandemii, kiedy szkoły funkcjonowały w trybie stacjonarnym z wyjątkami w okresie bożonarodzeniowym i okołoferyjnym.

 

"Jestem przekonany, że nasze doświadczenia, nasze przygotowania, nasze sprawdzone działania spowodują, że już 1 września 2022 r. wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny" – podkreślił.

 

Dodał, że "czeka z utęsknieniem na wyniki egzaminów maturalnych i wyniki egzaminów ósmoklasisty" i jest przekonany, że będą lepsze niż w zeszłym roku. "Nauka stacjonarna to coś innego niż nauka zdalna i to jest naszym priorytetem" – zaznaczył.

 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w piątkowej rozmowie z Medonetem ocenił, że obecne prognozy pandemii COVID-19 mówią o możliwości wzrostu liczby zakażeń w lipcu. Jeśli chodzi o wrzesień czy październik "prognozy na razie nie pokazują większego przyspieszenia pandemii", choć i tak resort, niezależnie od przewidywań, przygotowuje się na najgorsze.

(PAP)Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe