Przed nami festiwal sztuk wizualnych - OKO NIGDY NIE ŚPI

  • 22.06.2022, 10:16
  • KB
Przed nami festiwal sztuk wizualnych - OKO NIGDY NIE ŚPI  Joanna Rajkowska fot.: Anna Zagrodzka
Otwarcie festiwalu odbędzie się 7 lipca o godz. 18.00 w Galerii Miejskiej BWA. Festiwal otworzy wystawa Joanny Rajkowskiej pt. "Rhizopolis". Kolejne wydarzenia odbędą się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku.

Kuratorzy działań w Ostromecku: Emilia Orzechowska, Marta Filipiak, Grzegorz Pleszyński
Producentka wystawy w Galerii Miejskiej bwa : Marta Filipiak
Producentka wystawy w Zespole Pałacowo -Parkowym w Ostromecku: Beata Opic

Dyrektor artystyczny festiwalu: Marta Filipiak

Współorganizatorami instalacji Rhizopolis są: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie i Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy

OKO 2022

Czwarta Natura

Zmierzch antropocenu

W tym roku Międzynarodowe Spotkania Nieprzypadkowe OKO NIGDY NIE ŚPI – KUJAWSKO-POMORSKIE po raz kolejny zmierzą się z nowym tematem, choć jak najbardziej aktualnym… „CZWARTA NATURA”. Ustanowienie nowej relacji człowieka z naturą stają się jednym z najważniejszych wyzwań naszych czasów. W myśli humanistycznej przyjęło ono w ostatnich latach postać pytania o odpowiedzialność za antropocen - epokę niezaprzeczalnej dominacji człowieka nad planetą i związanego z tym destrukcyjnego na nią wpływu: zagrożenia dla bioróżnorodności, wywołania kryzysu klimatycznego, rabunkowego gospodarowania zasobami naturalnymi. Człowiek pozwolił sobie na daleko idące przekształcenia natury; środowisko, w jakim się obraca, staje się poniekąd jego własnym tworem.
Czy jesteśmy jednak w stanie pogodzić się z tego kosztami?

Temat CZWARTEJ NATURY będą badać jak co roku znamienici polscy i zagraniczni artyści wizualni w ramach kolejnej odsłony festiwalu Oko Nigdy Nie Śpi – Kujawsko – Pomorskie 2022

OKO NIGDY NIE ŚPI – KUJAWSKO-POMORSKIE zawita do Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy oraz do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, a większość działań festiwalowych planowanych jest w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku.

Organizatorzy i uczestnicy serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu „na żywo”.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.

 

Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia:

okonigdyniespi.pl

czarnykarzel.pl

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe