Kujawsko-pomorskie: Szybka reakcja policjanta uratowała życie

  • 17.06.2022, 14:42
  • KB
Kujawsko-pomorskie: Szybka reakcja policjanta uratowała życie fot.: ilustracyjna/pixabay
Funkcjonariusz naszej jednostki uratował życie starszego mężczyzny, który zasłabł podczas procesji Bożego Ciała. Z pozoru zwykłe omdlenie okazało się być stanem zagrażającym życiu mieszkańca Wąbrzeźna.

W czwartek (16.06.22 r.) podczas procesji Bożego Ciała w centrum Wąbrzeźna, na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Mestwina, przechodnie zaczęli wzywać pomocy do 75-letniego mieszkańca miasta, który zasłabł podczas przemarszu. Na miejsce pobiegł będący w pobliżu policjant biorący udział w zabezpieczeniu uroczystości: mł. asp. Krzysztof Świerczyński, który na co dzień pełni funkcję Oficera Prasowego. 

Policjant rozpytał mężczyznę na temat ewentualnych chorób, przyjmowanych przez niego leków czy alergii. Przeprowadził wstępne badanie oceniając jego stan, stwierdzając jednoznacznie, że to nie zwykłe omdlenie, a możliwy udar. Na miejsce natychmiast wezwał karetkę pogotowia, która w trybie pilnym przewiozła mężczyznę na oddział neurologii jednego z toruńskich szpitali, potwierdzając wstępną diagnozę policjanta. 

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Mł. asp. Świerczyński 6 lat temu ukończył szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, stawał też na podium zawodów wojewódzkich w tej kategorii. Nabyte przez niego umiejętności, już kilkukrotnie przyczyniły się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia zarówno w służbie jak i poza nią.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe