Kujawsko-pomorskie: Wpadł oszust metodą na wymyśloną legendę

  • 06.06.2022, 15:01
  • KB
Kujawsko-pomorskie: Wpadł oszust metodą na wymyśloną legendę KWP
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławia i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wsparci przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali w Ostródzie 34-letniego mężczyznę. Usłyszał on dwa zarzuty przestępstw, gdzie oszukał na tysiące złotych starsze osoby. Sam też wystąpił w roli „odbieraka” pieniędzy. Grozi mu 8 lat więzienia.

 

W marcu na terenie Inowrocławia doszło do oszustwa, podczas którego seniorka utraciła sporą ilość gotówki. Sprawca zadziałał w taki sposób, że podczas rozmowy telefonicznej podał się za córkę kobiety. Pod legendą jej pobytu w szpitalu i pilnej potrzeby gotówki za zabieg ratujący życie, wyłudził pieniądze.

W tej sprawie pracował specjalnie powołany do tego zespół inowrocławskich kryminalnych, którzy gromadzili informacje i działali szeroko, aby wykryć sprawcę. Ważne były nawet najmniejsze szczegóły okoliczności przestępstwa, bo trop za oszustem prowadził poza teren województwa kujawsko-pomorskiego.

Inowrocławscy policjanci, po ustaleniu wizerunku i tożsamości osoby podejrzewanej, wraz z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przygotowali się do przeprowadzenia działań na terenie województwa warmińsko-mazurskiego związanych ze zdemaskowaniem sprawcy. W miniony czwartek (02.06) przystąpili do zatrzymania 34-letniego mężczyzny. Wpadł w ich ręce całkowicie zaskoczony, przed hotelem w Ostródzie, gdzie się zakwaterował. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w inowrocławskiej komendzie.

Następnego dnia (03.06) usłyszał zarzuty dwóch oszustw, jednego na terenie Inowrocławia, drugiego w Olsztynie, gdzie podał się za lekarza i pod pretekstem wykonania pilnego zabiegu u syna wyłudził od mężczyzny kilkanaście tysięcy złotych. Z uwagi na to, że wszystkie wątki obu spraw były ze sobą ściśle powiązane, oba postępowania zostały połączone.

W sobotę (04.06) mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do oskarżyciela z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją prokuratora oszust został do czasu rozprawy objęty policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju i ma obowiązek zapłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. zł. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pobytu za kratami.

Sprawa jest niezwykle rozwojowa i mężczyzna może usłyszeć kolejne zarzuty za tego typu przestępstwa.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe