Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby mające związek z oszustwami

  • 03.06.2022, 13:07
  • KB
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby mające związek z oszustwami KWP Bydgoszcz
Z wypłatą pieniędzy z kont pokrzywdzonych, którzy wcześniej „kliknęli” w otrzymany od oszustów link, ma związek dwoje bydgoszczan zatrzymanych przez policjantów z bydgoskiego Śródmieścia. Oboje już usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że dwoje bydgoszczan może mieć związek z oszustwami. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że sprawcy rozsyłają fałszywe linki przekierowujące na stronę służącą do wyłudzania danych do logowania na konta bankowe pokrzywdzonych, z których pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są wyprowadzane z systemu bankowego, a następnie poprzez pocztowy przekaz ekspresowy są wypłacane przez tak zwanych „odbieraków” w placówkach na terenie Bydgoszczy.

Śródmiejscy policjanci pracując nad tą sprawą dotarli do 30-latki i zatrzymali ją w środę (25.05.2022) w chwili, gdy dokonywała wypłaty środków w placówce przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić jej 6 zarzutów dotyczących oszustw i ich usiłowania. W ten sposób kobieta dokonała 6 wypłat na łączną kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Pokrzywdzonymi są mieszkańcy Poznania, Warszawy, Krakowa i Gdyni. Prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór.

Na tym jednak nie koniec. Policjanci wiedzieli, że to nie jedyna osoba działająca na terenie naszego miasta. Funkcjonariusze dotarli do kolejnego „odbieraka”, którym okazał się 19-letni bydgoszczanin. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj (02.06.2022) i usłyszał dwa zarzuty dotyczące oszustw. Prokurator objął go również policyjnym dozorem.

Już teraz wiadomo, że pokrzywdzonych w wyniku działania oszustów jest znacznie więcej, a to oznacza, że zarówno 30-latka jak i jej „kolega po fachu” mogą usłyszeć kolejne zarzuty.b

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe