Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bydgoszcz powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022

Już za kilka dni rozpocznie się walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W IV edycji Rowerowej Stolicy Polski udział zapowiedziało aż 56 miast. Bydgoszcz, organizator imprezy, powalczy o Puchar wspólnie z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz.
Bydgoszcz powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022

Autor: fot.: UM Bydgoszcz

- Już po raz czwarty zapraszam całą Polskę do wsiadania na rowery. To nie tylko tańsza i zdrowsza forma poruszania się po miastach, ale także świetny sposób spędzania czasu wolnego. Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski ma charakter symboliczny, jednak każdy z nas ma w sobie ducha rywalizacji. Włączcie bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, wybierzcie swoją drużynę i kręćcie kilometry dla siebie i dla swoich miast. Na zachętę, dobrych wyników życzę debiutantom: Zielonej Górze, Zduńskiej Woli, Legnicy, miastom: Żyrardów i Pruszków – mówi prezydent Rafał Bruski

Bezpłatna aplikacja Aktywne Miasta

Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwa przedmioty: rower i smartfon. W tym drugim instalujemy darmową aplikację Aktywne Miasta, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Następnie wybieramy drużynę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – do wyboru 56 miast, które potwierdziły udział w rywalizacji. Aby jeszcze lepiej motywować się do wsiadania na nasz jednoślad przygotowaliśmy podgrupy – są to zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Znajdź swoich znajomych i walczcie o Puchar razem. Więcej o funkcjach aplikacji TUTAJ.

Kręć z Metropolią Bydgoszcz

Ale rywalizacja to nie tylko Puchar widniejący w gablocie urzędów miast, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów – dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne: vouchery w wysokości 1, 1,5 i 2 tys. zł do centrumrowerowe.pl oraz zestawy kosmetyków od Fale Loki Koki. Zagrzewać Was do walki o nagrody będzie ambasador tegorocznej edycji RSP polski kolarz szosowy Marek Leśniewski, olimpijczyk, multimedalista, propagator aktywnego trybu życia.

Metropolia Bydgoszcz przygotowała specjalne nagrody dla tych, którzy zdecydują się kręcić właśnie dla niej. Jeżeli pokonasz: 400 km – 800 km dostaniesz niebieskie skarpetki kolarskie, 801 km – 1200 km otrzymasz rowerowy mini narzędziownik, tzw. multitool marki EYEN Hexy S8, 1201 km lub więcej – wygrasz niebieską koszulkę rowerową marki SISU dedykowaną rywalizacji. Nagrody otrzymają także najbardziej rowerowe szkoły.

Możesz także wziąć udział we wspólnych czerwcowych rajdach rowerowych. Info TUTAJ

Kto walczy o Puchar?

Przez 30 czerwcowych dni, 56 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn – Koźle, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Legnica, Leszno, Łomża, Metropolia Bydgoszcz, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Piekary Śląskie, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienne, Skierniewice, Słupsk, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra, Żory i Żyrardów wraz ze swoimi mieszkańcami będą walczyć o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Rowerowa Stolica Polski jest organizowana przez miasto Bydgoszcz już po raz czwarty, w tym roku możemy mówić o kolejnej rekordowej liczbie samorządów, które przystąpiły do tego projektu.

1 czerwca wsiadamy na rowery!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama