Trwa rozbudowa kolejnego odcinka ul. Wojska Polskiego

  • 24.05.2022, 09:46
  • KB
Trwa rozbudowa kolejnego odcinka ul. Wojska Polskiego fot.: ZDMiKP
Jak podaje ZDMiKP, cały czas odbywają się prace przy rozbudowie kolejnego odcinka ul. Wojska Polskiego przebiegającego przez tereny inwestycyjne. Nową nawierzchnię zyskuje m.in. odcinek przyległy do wznoszonego centrum logistycznego. Zlecone będzie również oświetlenie odcinka od biurowca do ul. Petersona.

Prace budowlane prowadzone są aktualnie na odcinku około 250 metrów od ulicy Petersona w kierunku centrum. Wzmacniana jest konstrukcja drogi i układane są nowe warstwy nawierzchni. Przebudowa obejmuje też poszerzenie jezdni, budowę chodników i wybudowanie zjazdu na teren nowego centrum logistycznego.

Te prace są prowadzone są przez inwestora zewnętrznego. Logistyczny park składać ma się docelowo z dwóch hal o powierzchni prawie 70 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekt zacznie działać jeszcze w tym roku.

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa kolejny odcinek ulicy Wojska Polskiego wyposażymy też w nowoczesne oświetlenie.

Nowe latarnie na ocynkowanych słupach planujemy ustawić od biurowca (wjazd na teren dawnych zakładów chemicznych) do ul. Petersona. Łącznie powstanie 37 punktów świetlnych.

Zdemontowane zostaną równocześnie stare latarnie na słupach betonowych, które często ulegały awariom.
Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy. Po podpisaniu umowy, prace zajmą około miesiąca.

Miasto przejęło m.in. odcinek ulicy Wojska Polskiego położony na terenie dawnych zakładów chemicznych w 2015 roku.
Dzięki temu firmy funkcjonujące na tym terenie mają zapewnione dobre połączenie z miastem.
W ostatnich latach wyremontowano na tym odcinku jezdnię, część chodników oraz wprowadzona została obsługa terenu komunikacją miejską.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe