Kujawsko-pomorska policja apeluje: Czyste i bezpieczne miejskie zieleńce, wszyscy o to dbajmy! [FOTO]

  • 17.05.2022, 09:49
  • KB
Kujawsko-pomorska policja apeluje: Czyste i bezpieczne miejskie zieleńce,… KWP
Inowrocławska policja podczas służby na terenie miasta patroluje również tereny, gdzie można odpocząć wśród zieleni. Bywa, że w takich miejscach jest picie „pod chmurką”, czy zaśmiecanie oraz awantury.

Pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Jednak nie wszyscy dbają o to, by takie miejsca jak lokalne zieleńce wyglądały schludnie. Zdarzają się sygnały o zaśmiecaniu, awanturach, czy piciu alkoholu w miejscach publicznych. Policjanci interweniują, gdy mają takie zgłoszenia, ale też prewencyjnie je sprawdzają. Wczoraj (16.05) policjanci „patrolówki” późnym popołudniem sprawdzali teren wokół rąbińskiego stawku.

Za picie alkoholu na ławkach w parku grozi mandat karny lub wniosek do sądu o ukaranie. Zdarza się, że ci, którzy spożywają alkohol rzucają butelki, puszki i zostawiają bałagan. Na to także zwracają uwagę patrole.

Warto pamiętać, że nadal funkcjonuje policyjne narzędzie takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród wymienionych kilkudziesięciu sygnałów, są między innymi też takie: spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, niszczenie zieleni. Zaznaczenie sygnałów na Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa uruchamia procedurę policyjnej weryfikacji. Oznacza to, że w takie miejsce pojedzie patrol i sprawdzi je. Osoby, które łamią przepisy poniosą konsekwencje.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe