74 charytatywna Noc Planszówek!

  • 16.05.2022, 13:10
  • KB
74 charytatywna Noc Planszówek! Materiały prasowe
Ze względu na ustąpienie stanu epidemii w Polsce, Muzeum Wodociągów ponownie może zaprosić na nocne wydarzenie, w którym udział trzeba wziąć obowiązkowo, bowiem cel jest szczytny – budowa sali komputerowej w kenijskiej szkole podstawowej.

Centrum Gier Pegaz od wielu już lat wspiera działalność lokalnej fundacji mogesieuczyc.pl, która poprzez dostarczanie "wędki" edukacyjnej dzieciom z Kenii dokłada ważną cegiełkę do budowy lepszego dostępu do edukacji. Nocne granie w planszówki po raz kolejny przyczyni się do wsparcia szkoły podstawowej w południowej Kenii. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na  budowę i wyposażenie sali komputerowej na trzydzieści stanowisk. Dla większości uczniów będzie to ich pierwsze spotkanie z komputerem w życiu.

Jak to na Noc Planszówek przystało odbędzie się również turniej grania w karciano-kościaną grę Dice Throne z wyjątkowymi nagrodami od Lucky Duck Games! Podczas Nocy Planszówek zachęcamy też do udziału w aukcji charytatywnej gier planszowych, z której środki zostaną przekazane na wsparcie fundacji. Na cel aukcji można przeznaczyć gry z własnych kolekcji.

 

Wejściówki - cegiełki można kupić na stronie internetowej www.mogesieuczyc.pl/74nocka. Liczba miejsc jest ograniczona. Na stronie www również więcej informacji o samej fundacji i podejmowanych przez nią inicjatywach.

 

Dzięki uczestnikom poprzedniej - 68 charytatywnej Nocy Planszówek, udało się zebrać w sumie 4143,11 zł. Za tę kwotę kupiono 27 szkolnych ławek. 

 

Wydarzenie odbędzie się w „Pałacyku” na terenie Muzeum Wodociągów, przy ul. Gdańskiej  242 w Bydgoszczy w najbliższą sobotę 21 maja 2022 r., od godziny 17:00.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe