Kujawsko-pomorskie: "Drogówka" nie dopuściła autobusu do ruchu

  • 12.05.2022, 10:08
  • KB
Kujawsko-pomorskie: "Drogówka" nie dopuściła autobusu do ruchu KWP
W maju ruszyły szkolne autokarowe wycieczki. Jednak, by wycieczka była w pełni udana najważniejsze jest bezpieczeństwo. Normą stało się, że organizatorzy takich wyjazdów, w tym szkoły, zwracają się do policji o przegląd autobusów. Nie zawsze kontrola wypada dobrze.

Dziś (12.05) w godzinach porannych w stałym policyjnym punkcie kontroli przy ul. Pakoskiej w Inowrocławiu, został podstawiony autobus przewoźnika z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.   

Policjanci wydziału ruchu drogowego dokonali kontroli pojazdu i nie dopuścili go do ruchu. Nie wyrazili zgody na to, aby dzieci jechały nim na wycieczkę. Powodem był brak aktualnych badan technicznych. 

Poprzednie upłynęły ponad trzy tygodnie temu. Ponadto autobus nie miał sprawnego sygnału dźwiękowego.   

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Kierowcę ukarali mandatem karnym. O wynikach kontroli został powiadomiony przewoźnik i organizator wycieczki.  

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe