Zgłosili się prowadzący osiedlowe punkty przekazywania darów

  • 29.04.2022, 18:08
  • KB
Zgłosili się prowadzący osiedlowe punkty przekazywania darów fot. ilustracyjna/pixabay
Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam” oraz Fundacja „Kaktus”, w odpowiedzi na zaproszenie Prezydenta Miasta, poprowadzą punkty przekazywania darów „Bydgoszcz Ukrainie”.

Działania prowadzone będą z finansowym i organizacyjnym wsparciem Miasta. Punkty prowadzić będą zarówno zbiórkę darów od firm, instytucji i osób prywatnych, jak i dystrybucję wsparcia rzeczowego dla uchodźców wojennych. Zadanie dofinansowane będzie kwotą 36 tysięcy zł. Punkty kontynuować będą działania pomocowe realizowane wcześniej w Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ulicy Gdańskiej, w którym od lutego br. przekazano pomoc dla blisko 15 tysięcy osób.

 

Organizacje wyłoniono w trybie przewidzianym w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

 

Punkty rozpoczną swoją działalność w przyszłym tygodniu na Okolu i w Fordonie. O szczegółach informować będziemy na www.bydgoszcz.pl/ukraina. Niezmiennie zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do przekazywania darów do wszystkich społecznych punktów, które wymieniamy na stronie: https://www.bydgoszcz.pl/ukraina/zbiorki-i-odbior-darow/. Zapraszamy także do współpracy wolontariuszy, których pomoc i wsparcie są nieocenione i bardzo potrzebne. https://www.bydgoszcz.pl/ukraina/wolontariat/.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe