Przyjdź na urodziny Leona Wyczółkowskiego

  • 20.04.2022, 19:33
  • KB
Przyjdź na urodziny Leona Wyczółkowskiego Leon Wyczółkowski – Autoportret, 1925, tempera na sklejce. Ze zbiorów MOB
W najbliższy weekend wraz Zespołem Szkół Plastycznych świętujemy 170 urodziny Leona Wyczółkowskiego – patrona naszego muzeum. Zapraszamy na Wsypę Młyńską. Moc atrakcji – gwarantowana.

Zapraszamy od godz. 10.00 do 15.00 do wspólnej zabawy podczas 6. pikniku plenerowego. W programie m. in.: warsztaty graficzne, fotograficzne i malarskie, wernisaż wystawy, pokazy animacji, oprowadzanie kuratorskie po wystawie oraz liczne konkursy.

Szczególnie zwracamy uwagę na wernisaż wystawy „Portret wewnętrzny. Graficy – Mistrzowi na urodziny”. Zobaczymy na niej grafiki współczesnych artystów polskich, inspirowane twórczością i życiem Leona Wyczółkowskiego. Każdy z twórców zinterpretował temat przewodni według własnego spojrzenia. W rezultacie powstałe dzieła mogą nawet odkryć „nowego Wyczóła”, ujawniając coś, czego dotychczas nikt nie zauważył.

Otwarcie wystawy rozpocznie się o godz. 11.00 w Domu Leona Wyczółkowskiego.

 

Program

Dom Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7, Wyspa Młyńska

23 kwietnia (sobota) 2022 r., godz. 10.00-15.00

10.00 - Strukturalne wydruki - warsztaty graficzne (Liceum Plastyczne, grupa zamknięta)

11.00 - Portret wewnętrzny. Graficy Mistrzowi na urodziny – wernisaż wystawy (Dom Leona Wyczółkowskiego)

11.00-14.00

Rozmowy z poezją - współczesna bohema, czyli głosy młodopolskich twórców o sztuce (prezentacja koła teatralnego Liceum Plastycznego)

Portrety z myślą – weź udział w warsztatowej sesji zdjęciowej z grupą szkolnych fotoreporterów

Żywa natura Wyczóła - otwarte warsztaty malarskie. Czy martwa natura, może być ŻYWA? Ożywmy jej oblicze energetycznymi kolorami i podejmiemy się tematu w stylu Wyczóła - prawdziwego kolorysty.

Autoportret z lusterkiem – otwarte warsztaty malarskie. Podążymy za zadumanym i skrytym portretem mistrza na tle morza, z pędzlem i lusterkiem.

Klatka po klatce – otwarte warsztaty i pokazy animacji poklatkowej

 

14.00 – 15.15 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Twórczość Leona Wyczółkowskiego” (liczba miejsc ograniczona, zapisy od godz. 11.00 w kasie budynku Domu Leona Wyczółkowskiego)

 

KONKURSY:

11.30, 12.30, 13.30 - KOŁO FORTUNY – sprawdź ile wiesz o Leonie Wyczółkowskim i wygraj nagrodę

PATCHWORK - jedno dzieło wielu twórców - zobacz dzieło inspirowane obrazem Wyczóła, stworzone wspólnie przez licea plastyczne w Polsce

Wstęp do muzeum bilet specjalny – 1 zł (zakupiony bilet upoważnia do udziału we wszystkich wydarzeniach)

NIEDZIELA - 24 KWIETNIA 2022

godz. 12.00 - 12.45 – Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2, Wyspa Młyńska

Odkryj z nami tajemnice archeologiczne Bydgoszczy. Spotkaj się z kuratorem i poznaj tajemnice Zbiorów Archeologicznych w MOB. Zwiedzimy wystawy stałe: "Na pograniczu Wielkopolski i Pomorza. Bydgoszcz i region u zarania dziejów" oraz "W grodzie Bydgosta. Tajemnice życia wczesnośredniowiecznych mieszkańców Bydgoszczy i okolic".

godz. 13.00 - Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

- wykład Alicji Jakubowskiej „Portret – opowieść o prawdzie i pięknie w kontekście portretowej twórczości Leona Wyczółkowskiego”.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe