Mieszkaniec powiatu toruńskiego prawie oszukany metodą na BLIK-a

  • 20.04.2022, 14:25
  • KB
Mieszkaniec powiatu toruńskiego prawie oszukany metodą na BLIK-a KWP Bydgoszcz
Godną naśladowania postawą wykazał się pokrzywdzony mieszkaniec powiatu toruńskiego, który odebrał wiadomość dotyczącą przesłania kodu BLIK i od razu zorientował się, że ma do czynienia z oszustami. Jego determinacja i zaangażowanie doprowadziły do zatrzymania oszusta przez bydgoskich "wywiadowców".

21-letni szczecinianin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Do aresztu, na najbliższe trzy miesiące, trafił mieszkaniec Szczecina po tym, jak chciał wypłacić pieniądze z konta, do którego otrzymał kod BLIK. Jednak nie podejrzewał, że pokrzywdzony od razu zorientował się, że to próba oszustwa i przelał swoje środki na konto żony, a podawał kody do „pustego” konta. W międzyczasie poinformował policjantów, gdzie sprawca jest i próbuje wypłacić pieniądze z jego konta. Ta informacja szybko trafiła do policyjnych „wywiadowców” z bydgoskiej komendy.

Przy wskazanym bankomacie znajdującym się przy ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy stał młody mężczyzna, który rozmawiał przez telefon. W pewnym momencie zaczął wprowadzać na klawiaturze bankomatu otrzymany kod BLIK. W tym momencie został zatrzymany.

Policjanci udowodnili szczecinianinowi udział w czterech przestępstwach. Mężczyzna już usłyszał zarzuty- trzy dotyczyły oszustw metodą na BLIK-a, a jeden przełamania hasła zabezpieczającego profil na portalu społecznościowym.

Gratulacje, za godną naśladowania postawę, należą się mieszkańcowi powiatu toruńskiego, który zachował czujność otrzymując wiadomości od oszusta, a przede wszystkim natychmiast powiadomił o tym policję, co pozwoliło zatrzymać 21-latka.

Już teraz wiadomo, że sprawa ma charakter rozwojowy.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe