W Starym Fordonie próbnie uruchomiona zostanie nowa fontanna

  • 12.04.2022, 19:41
  • KB
W Starym Fordonie próbnie uruchomiona zostanie nowa fontanna fot.: ZDMiKP
Jak podaje ZDMiKP, fontanna zlokalizowana w centralnej części Rynku, ma formę 5-centymetrowej niecki w kształcie koła o średnicy ok. 22 metrów. Taka forma umożliwi przy wyłączonych dyszach korzystanie z całej powierzchni placu. Doskonale sprawdzi się to w czasie uroczystości oraz imprez.

W sezonie wiosenno-letnim fontanna będzie przypominać płytkie oczko wodne.

Docelowo przy muzyce odbywać się będą tu również multimedialne pokazy, przy których woda będzie poruszała się w rytm muzyki.

 

Do tego rodzaju atrakcji wymagana jest jednak specjalistyczna aparatura, która została już zamontowana 3 metry pod ziemią, w specjalnie do tego celu przygotowanym betonowym pomieszczeniu.

Wokół fontanny zarezerwowaliśmy już miejsca na donice z zielenią, ławki, podest i stoliki.
Od południa otaczać będzie ją szpaler zachowanych drzew, pomiędzy którymi również zaprojektowaliśmy murki z siedziskami.

Wszystko to stworzy na Rynku korzystny mikroklimat oraz ciekawą i kameralną atmosferę.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe