W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach w Polsce odbędzie się "Noc konfesjonałów"

  • 11.04.2022, 13:11
  • KB
W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach w Polsce odbędzie się "Noc konfesjonałów" fot.: PAP
W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach księża będą spowiadać wiernych do północy lub przez całą noc w ramach 12. edycji akcji "Nocy konfesjonałów". Akcja ma umożliwić spowiedź zabieganym wiernym, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w ciągu dnia.

"Noc konfesjonałów" adresowana jest do tych wiernych, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w standardowych godzinach pracy konfesjonałów. Akcja ma też na celu zwrócenie uwagi na duchowe przygotowanie się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

 

W Wielki Poniedziałek do spowiedzi w ramach akcji będzie można przystąpić od godz. 17.30 w parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie.

 

W Wielki Wtorek do akcji dołączą kościoły w Bytomiu, Ełku, Kielcach, Milanówku i w Radomiu. Z kolei w Wielką Środę wyspowiadać się będzie można w Gorzowie Wielkopolskim, Głubczycach, Mysłowicach, Opolu, Szczedrzyku, Szonowie i w Świdnicy.

 

Najwięcej kościołów dołączy do akcji w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek. W czwartek spowiedź w godzinach wieczornych będzie dostępna w kościołach w Chicago, Częstochowie, Giżycku, Kielcach, Koszalinie, Lancaster (Wlk. Brytania), Olsztynie, Pruszczu Gdańskim, Płotach, Płońsku, Rokicinach, Stargardzie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Wyszoborze i w Łomży.

 

Z kolei w piątek "Noc konfesjonałów" ruszy w Bielawie, Brzesku, Bydgoszczy, Chicago, Ciechanowie, Człuchowie, Dylakach, Dąbrowie Leśnej, Dębnie, Gdańsku, Gdańsku-Siedlcach, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Jeleniej Górze, Kielcach, Kinkajmach, Koszalinie, Kutnie, Lublinie, Nowej, Obornikach Śląskich, Olkuszu, Opolu, Ośnie Lubuskim, Pile, Pruszczu Gdańskim, Skawinie, Solcu Kujawskim, Stargardzie, Starogardzie, Szamotułach, Szczecinie, Szczedrzyku, Tychach, Uniejowie, Warszawie, Wałbrzychu, Wałczu, Wrocławiu, Puławach, Łomży i w Łodzi.

 

W Wielką Sobotę księża spowiadać będą w ramach "Nocy konfesjonałów" w Giżycku, Kielcach, Kutnie i w Warszawie.

 

Pełna lista kościołów biorących udział w akcji wraz z godzinami otwarcia konfesjonałów jest dostępna na stronie internetowej: https://nockonfesjonalow.pl/

 

Pierwsza edycja "Nocy konfesjonałów" zorganizowana została w 2010 r. Wówczas w inicjatywie wzięły udział jedynie dwie świątynie, jednak z roku na rok ich liczba systematycznie rosła. Najwięcej kościołów – 139, wzięło udział w akcji w 2018 r.

(PAP)Autorka: Iwona Żurek

 

KB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe