CITY TRAIL Gold. Czy otworzy nowy rozdział biegów przełajowych w Polsce?

  • 01.04.2022, 10:39
  • KB
CITY TRAIL Gold. Czy otworzy nowy rozdział biegów przełajowych w Polsce? citytrail
9 kwietnia w bydgoskim Myślęcinku odbędzie się bieg CITY TRAIL Gold. Będzie to historyczna, bo pierwsza impreza pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, w której na tej samej, 5-kilometrowej trasie zmierzą się najlepsi zawodnicy biorący udział w tym przełajowym cyklu w dziesięciu lokalizacjach w całej Polsce.

Dodatkowo odbędzie się również Bieg Towarzyszący – otwarty dla wszystkich. Warto podkreślić, że pula nagród finansowych w Biegach Elity Kobiet i Mężczyzn przekracza 20 000 zł. Czy zawody te rozpoczną nowy rozdział biegów przełajowych w Polsce?

- Przyznaję, że nie mogę się doczekać biegu CITY TRAIL Gold! Od kilku lat myśleliśmy o organizacji tego wydarzenia, więc bardzo się cieszę, że wreszcie zrealizujemy nasz plan stworzenia możliwości rywalizacji najlepszych biegaczy przełajowych w kraju – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL. – Nie ukrywam też, że chcemy, aby CITY TRAIL Gold przyciągnął wielu kibiców, a w związku z tym przed biegami najszybszych zawodników CITY TRAIL odbędzie się bieg towarzyszący – otwarty dla wszystkich zainteresowanych, którzy po swoim starcie będą mogli zostać na trasie i kibicować najlepszym – dodaje.

Biegi Elity Kobiet i Mężczyzn

Udział w zawodach potwierdzili m.in. Błażej Brzeziński (zwycięzca CITY TRAIL w Bydgoszczy), Sebastian Nowicki (najlepszy w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Poznaniu), Dawid Malina (zwycięzca cyklu w Katowicach), Mateusz Kaczmarek (drugi w klasyfikacji generalnej w Bydgoszczy) oraz niesklasyfikowany w tym sezonie, ale zdecydowanie najszybszy na trasach przełajowej piątki w edycji 2021/2022, autor rekordu wszech czasów CITY TRAIL – Dariusz Boratyński.

- Wynik 14:25 z ostatniego biegu CITY TRAIL we Wrocławiu to dla mnie świetny prognostyk przed sezonem. Na pewno powalczę też o wygraną w CITY TRAIL Gold. Cieszę się, że po kilku latach startów w CITY TRAIL we Wrocławiu będę mieć okazję do sprawdzenia się w stawce najlepszych z najlepszych – podkreśla Dariusz Boratyński, mulitimedalista mistrzostw Polski w biegach długich.

W kobiecej rywalizacji zdecydowaną faworytką jest najlepsza z kobiet CITY TRAIL w Bydgoszczy – Aleksandra Brzezińska, pierwsza Polka na trasie Warszawskiego Półmaratonu Pokoju, który odbył się w ostatnią niedzielę marca. 

Przepustką do udziału w zawodach było zajęcia miejsca I-III w kategorii wiekowej CITY TRAIL 2021/2022 w dowolnym mieście lub uzyskanie minimum czasowego. Minima zostały opracowane oddzielnie dla każdej kategorii wiekowej i dla każdej z dziesięciu tras CITY TRAIL.

Za zwycięstwo w zawodach organizatorzy przewidzieli 2000 zł. Nagrodą dodatkową będzie zegarek marki Suunto. Drugie miejsce oznacza nagrodę finansową w wysokości 1500 zł, trzecie – 1000 zł. Miejsca IV-VI to nagrody w wysokości 500 zł. Dodatkowo nagrody finansowe otrzymają także najlepsze biegaczki i najszybsi biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych (jest ich łącznie 12).

Bieg towarzyszący

Zawody CITY TRAIL Gold to niezwykła okazja do przeżycia olbrzymich sportowych emocji. - Zazwyczaj biorąc udział w zawodach, nie mamy okazji obserwować rywalizacji czołowych biegaczy. Tym razem będzie inaczej. Bieg Towarzyszący, w którym może wystartować każdy zainteresowany odbędzie się przed Biegami Finałowymi Kobiet i Mężczyzn, co oznacza, że po starcie będziemy mogli kibicować najszybszym biegaczom przełajowym w kraju! Co więcej, trasa Biegu Towarzyszącego będzie dokładanie taka, jak ta, na której odbędzie się rywalizacja Biegów Elity, więc będziemy mogli porównać swoją formę z krajową czołówką – mówi Justyna Grzywaczewska, Concept & PR Manager Fundacji Krok do Natury.

Elektroniczne zapisy do CITY TRAIL Gold trwają do środy, 6 kwietnia. Opłata startowa to 39,90 zł. Rejestracja będzie możliwa również w dniu biegu w biurze zawodów.

Organizatorem CITY TRAIL Gold jest Fundacja Krok do Natury. Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest organizowany w okresie jesienno-zimowym, w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Zawody przyciągają tysiące biegaczy – w edycji 2021/2022, która trwała od połowy października do końca marca wzięło udział blisko 7000 osób. Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi CITY TRAIL Junior, w których wystartowało ponad 2300 uczestników.

Informacje o zawodach znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał
Michał 03.04.2022, 15:02
Nieźle.
https://podaruje.com/

Pozostałe