II Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej "Na chwałę słońca" dobiega końca

  • 21.03.2022, 21:37
  • KB
II Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej "Na chwałę słońca"… fot.: ilustracyjna/pixabay
Już wkrótce dobiegnie końca II Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej "Na chwałę słońca" organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy. Czasu jest już niewiele, więc serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Przypominamy, że prace wysyłać można do 31.03.2022 r.

Konkurs ma na celu upamiętnienie twórczości Wandy Dobaczewskiej [właśc. Wandy Niedziałkowskiej-Dobaczewskiej, ur. 24 sierpnia 1892, zm. 23 listopada 1980],polskiej pisarki, poetki, publicystki, autorki sztuk dla teatrów kukiełkowych oraz animatorki kultury.

W ubiegłym roku 2020 minęła setna rocznica od debiutu literackiego Wandy Dobaczewskiej (z domu Niedziałkowskiej), która swoją drogę literacką rozpoczęła od wydania tomiku poetyckiego „Na chwałę słońca” w 1920 roku w Wielkopolskiej Księgarni Nakładowej w Poznaniu.

Czas trwania konkursu: 23.11.2021 r. – 31.03.2022 r. włącznie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 9 maja 2022 roku.

Konkurs jest otwarty i organizowany w dwóch kategoriach rodzajowych: poezja i proza oraz dwóch kategoriach wiekowych: „A” dorośli i „B” młodzież [w wieku 12-18 lat].

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe