Rywalizacja CITY TRAIL 2021/2022 w Bydgoszczy zakończona!

  • 21.03.2022, 11:15
  • KB
Rywalizacja CITY TRAIL 2021/2022 w Bydgoszczy zakończona! Materiały prasowe CITY TRAIL 2021/2022
Piąty – ostatni zaplanowany na edycję 2021/2022 bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Bydgoszczy odbył się w niedzielę, 20 marca. Zawody zakończyły sportową część bydgoskiej imprezy, ale nie były ostatnim wydarzeniem cyklu. 1 kwietnia zawodnicy, którzy biegali regularnie – ukończyli co najmniej 3 biegi - spotkają się ponownie na uroczystym rozdaniu medali i nagród.

Poza rozdaniem medali i nagród, biegaczy czeka jeszcze jedno – wyjątkowe wydarzenie. 9 kwietnia w Myślęcinku odbędzie się bowiem ogólnopolski, prestiżowy finał cyklu – bieg CITY TRAIL Gold. Na 5-kilometrowej trasie zmierzą się najlepsi biegacze startujący w CITY TRAIL w całej Polsce (w dziesięciu lokalizacjach), a dodatkowo odbędzie się również bieg towarzyszący – otwarty dla wszystkich.

- Będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy zobaczymy rywalizację naszych biegaczek i biegaczy z różnych lokalizacji. Kwalifikację zdobyły zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w kategoriach wiekowych, a także osoby, które wypełniły minimum czasowe. Minima ustaliliśmy oddzielnie dla każdej lokalizacji i dla każdej z dwunastu kategorii wiekowych – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator biegów CITY TRAIL. – Bardzo zależy nam na przywróceniu biegom przełajowym należnego im prestiżu, dlatego zdecydowaliśmy się na niespotkane w przełaju nagrody finansowe – także w kategoriach wiekowych – podkreśla.

Wracając do niedzielnego biegu rozgrywanego w ramach cyklu Grand Prix, wzięło w nim udział 380 osób. Zwycięzca – Mateusz Kaczmarek – pokonał 5 km w znakomitym czasie – 14:41, wyrównując tym samym trzeci najlepszy wynik w historii cyklu CITY TRAIL.

- Moim celem było poprawienie rekordu wszechczasów CITY TRAIL, który wynosi 14:39. Niestety trochę chorowałem i to odbiło się na formie. Dystans 5 km odpowiada mi, ale w crossie. Na stadionie to już za dużo, nie przepadam za kręceniem wielu okrążeń na bieżni. Moje najbliższe plany startowe to właśnie biegi na 5 km – najpierw bieg uliczny, a później finał CITY TRAIL, w którym wystartują najmocniejsi biegacze z całej Polski – mówił na mecie Mateusz Kaczmarek, drugi w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL Bydgoszcz 2021/2022.

Drugie miejsce w dzisiejszym biegu wywalczył Marcin Biskup (czas 15:09), a trzeci był Przemysław Ratajczyk (15:21).

W kobiecej rywalizacji najszybszą okazała się Olga Ochal, z wynikiem 17:01. To najlepszy czas Olgi w tym sezonie – o ponad pół minuty lepszy od lutowego rezultatu. Drugie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (czas 18:20), a trzecia była Marta Szenk (18:43).

W klasyfikacji generalnej cyklu zwycięstwo odnieśli nieobecni dzisiaj Aleksandra i Błażej Brzezińscy.

Biegi CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym wydarzeniu wzięło udział 129 młodych sportowców.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Akcja ma wymiar ogólnopolski i trwa od 26 lutego. Dotychczas organizatorzy CITY TRAIL przekazali na zbiórkę już blisko 9000 zł.

Informacje o zawodach, zapisy oraz wyniki znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Bydgoszcz. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe