Kujawsko-pomorskie: Usłyszał sześć zarzutów, w tym za napad na kantor

  • 03.03.2022, 11:58
  • KB
Kujawsko-pomorskie: Usłyszał sześć zarzutów, w tym za napad na kantor fot. ilustracyjna/pixabay
Na 12 lat pobytu za kratami może liczyć 19-letni mieszkaniec Kruszwicy. Został zatrzymany przez kruszwickich policjantów za groźby karalne i znieważenie policjantów. Odpowie też za usiłowanie rozboju z przedmiotem przypominającym broń na inowrocławski kantor.

W miniony poniedziałek (28.02.22) około południa w Inowrocławiu zamaskowany sprawca wszedł do jednego z kantorów. Tam zastraszył właściciela przedmiotem przypominającym broń i chciał pieniędzy. Stanowcza reakcja mężczyzny z kantoru spłoszyła sprawcę, który uciekł. Inowrocławscy kryminalni za pomocą między innymi dostępnych monitoringów wychwytywali te informacje, które mogły się przyczynić do ustalenia rysopisu sprawcy i poszukiwali go.

Również tego samego dnia w godzinach popołudniowych kruszwiccy policjanci przyjęli zawiadomienie o groźbach karalnych kierowanych wobec kilku osób przez 19-letniego mężczyznę. Ustalili przebieg niebezpiecznych zachowań jakie miały miejsce z jego udziałem i po tym jak namierzyli go idącego ulicą, zatrzymali do wyjaśnienia. 19-latek podczas interwencji znieważył policjantów i naruszył też nietykalność jednego z nich. Policjanci kompletowali dowody przeciwko niemu, a już następnego dnia (01.03.22) okazało się, że mężczyzna ma na koncie znacznie więcej.

Wszystkie zdarzenia i interwencje zgłaszane inowrocławskiej policji trafiają najpierw do centrum dowodzenia, czyli do dyżurnego. To dyżurny ma wiedzę jakie działania i gdzie prowadzą poszczególni policjanci na terenie całego powiatu inowrocławskiego. Zatem gdy zatrzymany do kruszwickiej sprawy mężczyzna został przywieziony do Inowrocławia i trafił do policyjnego aresztu, dyżurny nabrał podejrzeń na podstawie pewnych drobnych szczegółów, że ten sam człowiek może mieć związek z napadem na kantor. Nie mylił się.

Już następnego dnia (01.03.22) na podstawie pogłębionych policyjnych analiz i zebranych dowodów, to wszystko potwierdziło się. Sprawy, ta dotycząca przestępstw zgłoszonych policjantom w Kruszwicy i napad na kantor w Inowrocławiu, zostały połączone w jedno obszerne postępowanie. Zatrzymany 19-letni kruszwiczanin usłyszał sześć zarzutów: usiłowanie rozboju na kantor z przedmiotem przypominającym broń, cztery zarzuty polegające na groźbach karalnych wobec członków rodziny oraz sąsiadki, a także znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich.

Podejrzany wczoraj (02.03.22) został doprowadzony do prokuratury i sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu trafił za kraty na najbliższe trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara więzienia do 12 lat.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jasiek
Jasiek 13.06.2022, 15:16
duzo tego sie narobilo ja kantor ekspert moge polecic bo kilka wymian zrobilem
Przemo
Przemo 30.05.2022, 15:34
Z kantorów Topfx polecam
T2
T2 25.05.2022, 15:42
Topkantor nie ma spreadu wiec kursu nie da sie pobic polecam
Adam1
Adam1 23.05.2022, 15:58
Tylko kantor.pl da najlepszy kurs
123
123 30.03.2022, 15:34
Kantorekspert.pl zdaje się mieć najlepszy kurs
Romek
Romek 29.03.2022, 15:17
Wymiana internetowa zawsze bezpieczna polecam Kantor.pl , sprawdzony

Pozostałe