Autostrada A1 darmowa dla Ukraińców

  • 01.03.2022, 08:37
  • Źródło: PAP
Autostrada A1 darmowa dla Ukraińców fot.: PAP
Operator Autostrady A1 poinformował, że wprowadza bezpłatne przejazdy dla osób ewakuujących się z terenów objętych wojną w Ukrainie. Darmowe przejazdy obowiązują od poniedziałku do odwołania.

"Gdańsk Transport Company S.A. wspólnie z Intertoll Polska S.A. postanowiły pokryć koszty przejazdów AmberOne Autostradą A1 pojazdów osobowych poruszających się na ukraińskich tablicach rejestracyjnych od północy dnia 1 marca do odwołania" - poinformował w komunikacie operator autostrady.

 

Na stronie internetowej operatora zostały zamieszczone zasady korzystania z darmowego przejazdu: "wjeżdżając na autostradę kierowca pobiera bilet, a zjeżdżając z autostrady po przekazaniu biletu inkasentowi, który rozpozna ukraińskie tablice rejestracyjne (lub kierowca poinformuje o tym fakcie inkasenta), nastąpi podniesienie szlabanu i umożliwienie kontynuowania podróży".

 

Darmowy przejazd dotyczy 152. kilometrowego odcinka autostrady A1 między Rusocinem (woj. pomorskie) a Nową Wsią (woj. kujawsko-pomorskie).

 

Jak informuje operator, "zamiarem tego rozwiązania jest pomoc obywatelom Ukrainy podróżującym Autostradą A1 w związku z trwającą na Ukrainie wojną. Ufamy, że nie będzie to wykorzystywane przez obywateli Ukrainy podróżujących Autostradą A1 w innych celach, gdyż środki przeznaczone na pomoc są ograniczone" - napisał komunikacie operator autostrady.

(PAP)autor: Piotr Mirowicz

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
loki
loki 12.05.2022, 22:38
Czy macie równo pod sufitem?? Pytanie do Dyrekcji.

Pozostałe