W przyszłym tygodniu zaczyna się akcja rozliczeń PIT

  • 11.02.2022, 18:44
  • Źródło: PAP
W przyszłym tygodniu zaczyna się akcja rozliczeń PIT fot.: PAP
Akcja rozliczeń PIT za 2021 r. rozpocznie się we wtorek 15 lutego i potrwa do 2 maja tego roku - poinformowało w piątek PAP Ministerstwo Finansów.

Resort zaprasza wszystkich do korzystania z e-usług ministerstwa finansów i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT.

Jak tłumaczy resort, wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36.

"W zeznaniu przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy, ulga na dzieci, zwolnienia z PIT dla osób do 26 roku życia" - powiedziała cytowana w przesłanej PAP informacji szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

"Co ważne, nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania, to 2 maja br. Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki usłudze Twój e-PIT, zeznanie roczne zawsze będzie złożone w terminie" - dodała.

Resort przypomniał, że wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

(PAP)autor: Łukasz Pawłowskipif/ skr/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe