Maria Zielińska najlepszą położną w województwie kujawsko-pomorskim

  • 28.01.2022, 15:39
  • KB
Maria Zielińska najlepszą położną w województwie kujawsko-pomorskim Materiały prasowe Maria Zielińska
Wyróżnienie w 8. edycji ogólnopolskiego konkursu “Położna na medal” trafiło do Marii Zielińskiej dzięki głosom pacjentek, kobiet w ciąży, młodych matek i ich rodzin. Pani Maria w zawodzie położnej pracuje 39 lat. Obecnie można ją spotkać w gminie Sicienko koło Bydgoszczy, gdzie pracuje jako położna rodzinna.

Zdobywczyni tytułu najlepszej położnej w województwie kujawsko-pomorskim  w konkursie “Położna na medal” ukończyła Medyczne Studium Zawodowego na wydziale położnych i swoją pierwszą pracę podjęła jako położna na oddziale położniczym i patologii ciąży w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy. Kolejne zawodowe kroki skierowała w stronę położnej środowiskowej oraz rodzinnej w gminie Sicienko koło Bydgoszczy, gdzie pracuje do dziś. Od 20 lat prowadzi tutaj również indywidualną Praktykę Położniczą w ramach indywidualnego kontraktu z NFZ. Na położną zagłosowało 182 pacjentek, mam, kobiet w ciąży i członków ich rodzin.

Do konkursu Położna na medal jestem nominowana po raz siódmy. Te nominacje pokazują, że pacjentki wyraziły zaufanie jakim mnie darzą. Wiedzą, że mogą liczyć na mnie w każdej sytuacji - mówi Maria Zielińska.

Do 8. edycji konkursu zgłoszonych zostało 611 położnych z całego kraju, na które w sumie oddano 9700 głosów. Zwyciężczynią została położna z Olsztyna, Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, która zdobyła 711 głosów.

Konkurs, który organizowany jest nieprzerwanie od 2014 roku, jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej mówiącej o dzisiejszej roli położnych i promującej wysokie standardy w opiece okołoporodowej. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii oraz konkursu jest AMA – Akademia Malucha Alantan, a mecenasem marka Oktaseptal.

Patronat honorowy nad 8. edycją kampanii i konkursu sprawowała Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP). Patronem było także Polskie Towarzystwo Położnych, a Partnerami Merytorycznymi: Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni” oraz obchodząca  swoje ćwierćwiecze Fundacja „Rodzić po Ludzku”.

-/-

„Położna na medal” jest kampanią społeczno-edukacyjną, której celem jest promowanie wysokich standardów i dobrych praktyk wpływających na poprawę jakości opieki okołoporodowej w Polsce.

Kampania od samego początku – to jest od 2014 roku, od kiedy została zainicjowana – podkreśla rolę, jaką w dzisiejszej opiece okołoporodowej powinna sprawować położna, zwracając uwagę na jej  doświadczenie, wiedzę oraz kompetencje. W ramach kampanii prowadzony jest ogólnopolski, bezpłatny konkurs, w którym co roku wybierana jest najlepsza położna w Polsce i najlepsze położne w poszczególnych województwach.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest AMA Akademia Malucha Alantan, inicjatywa promująca zdrowy tryb życia rodzin. Mecenasem tegorocznej edycji kampanii i konkursu została marka Oktaseptal.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe