Kujawsko-pomorskie: W szpitalach 40 procent mniej chorych na COVID-19 niż dwa tygodnie temu

  • 21.01.2022, 16:35
  • Źródło: PAP
Kujawsko-pomorskie: W szpitalach 40 procent mniej chorych na COVID-19… fot.: PAP
W kujawsko-pomorskich szpitalach przebywa o 40 procent mniej chorych na COVID-19 niż dwa tygodnie temu - wynika z informacji Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. W piątek jest ich 647, a 14 dni temu było 1073.

Na oddziałach covidowych jest 1549 łóżek i 132 respiratory dla chorych na COVID-19. Hospitalizowanych jest 647 chorych tę chorobę, a ze wsparcia respiratorów korzystają 74 osoby. Dwa tygodnie temu ze wsparcia tych urządzeń korzystało 108 pacjentów.

Według informacji Ministerstwa Zdrowia w województwie stwierdzono 1158 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. W ostatnich dniach notowane są spore wzrosty liczby zakażeń w regionie.

Kujawsko-pomorskie jest jednak wśród trzech (obok podlaskiego i lubuskiego) województw z najmniejszą liczbą zakażeń w ujęciu tygodniowym w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

(PAP)Autor: Tomasz Więcławskitwi/ mhr/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe