Aleksandra i Błażej Brzezińscy najlepsi w styczniowym biegu CITY TRAIL

  • 10.01.2022, 17:07
  • KB
Aleksandra i Błażej Brzezińscy najlepsi w styczniowym biegu CITY TRAIL… Materiały prasowe
W niedzielę, 9 stycznia, w Myślęcinku odbyła się trzecia już odsłona przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz (z pięciu zaplanowanych na sezon 2021/2022). Najlepszymi na 5-kilometrowej trasie okazali się Aleksandra i Błażej Brzezińscy. Linię mety minęły 393 osoby. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 150 młodych sportowców.

Zwyciężczyni biegu – Aleksandra Brzezińska wygrała dzisiaj już trzeci bieg w edycji, zatem zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sezonu 2021/2022. Wicemistrzyni Polski w maratonie z 2020 roku, po grudniowym biegu CITY TRAIL musiała zrobić przerwę w treningach, spowodowaną chorobą.

- W grudniu mieliśmy z Błażejem przyjmować trzecią dawkę szczepionki, ale Covid sam nas dopadł. Najpierw Błażeja, po tygodniu mnie. Objawy mieliśmy podobne do przeziębienia, z tym że po kilku dniach nie mieliśmy smaku, ani zapachu. U mnie przez tydzień były mocne bóle mięśni jak po konkretnej siłowni (mimo że tydzień leżałam w łóżku) i duże osłabienie, a Błażej dodatkowo borykał się z bólami w klatce piersiowej. Tak więc praktycznie cały grudzień spędziliśmy w domu, dopiero przed świętami wyszliśmy na pierwsze lekkie treningi biegowe. Czyli od tamtego momentu do dziś trening opierał się na niskiej intensywności. Były to same rozbiegania i rytmy, bo przez cały czas oboje mieliśmy znacznie podwyższone tętno. Teraz na szczęście wszytko zdaje się powoli wracać do normy, więc naprawdę głodni biegania zabieramy się do biegowej roboty – podkreśla Aleksandra Brzezińska. – Założenie na dziś było jasne - wygrać, bez presji czasowej, dostosowując prędkości do warunków, aby nie nabawić się kontuzji. Mimo, że wygraną w klasyfikacji generalnej mam już pewną, z pewnością będę chciała jeszcze wystartować w trwającym sezonie, o ile tylko będę na miejscu, bo od lutego zaczynamy pierwsze zgrupowania.

Wynik Aleksandry Brzezińskiej to 17:12. Jako druga zawody ukończyła Olga Ochal (17:54), a trzecie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (19:09).

Drugie w sezonie, w pełni kontrolowane zwycięstwo odniósł Błażej Brzeziński, z czasem 15:40. Drugą lokatę wywalczył Piotr Frydrychowski (16:07). Trzecie miejsce zajął Kamil Szymaniak, który metę minął w czasie 16:12.

Amatorów biegów przełajowych w Bydgoszczy czeka sześciotygodniowa przerwa - kolejny – czwarty już bieg w edycji 2021/2022 – jest zaplanowany na 20 lutego.

Organizatorem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Bydgoszcz.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe