Rzymkowski: 10 stycznia jako dzień powrotu uczniów do szkół nie budzi wątpliwości

  • 04.01.2022, 17:18
  • Źródło: PAP
Rzymkowski: 10 stycznia jako dzień powrotu uczniów do szkół nie budzi… fot.: PAP
10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi - zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski w radiowej Jedynce.

Od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzona została nauka zdalna. Rzymkowski był pytany we wtorek na antenie radiowej Jedynki, czy aktualne są plany powrotu uczniów do szkół w dniu 10 stycznia.

"Smucą mnie informacje z krajów Europy Zachodniej, a zapewne za kilka tygodni i do nas dotrze w znacznej mierze wariant omikron, natomiast 10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi" - powiedział Rzymkowski.

Jak przypomniał, do 20 grudnia sprawdzał się system, w którym "w zależności od ogniska covid w danej placówce oświatowej czy wychowawczej szkoła przechodziła w tryb hybrydowy, (...) lub w tryb zdalny". "Do tego rozwiązania od 10 stycznia wracamy" - podkreślił.

Dopytywany o ewentualne zmiany w kalendarzu ferii zimowych Rzymkowski powiedział, że "teraz tego typu zmiany nie wchodzą w grę". "To niezwykle trudne, aby w tym momencie dokonywać zmian w kalendarzu szkolnym" - ocenił.

(PAP)Autorka: Agata Zbiegagz/ dki/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe