Kujawsko-pomorskie: Sypią się pierwsze słone mandaty

  • 04.01.2022, 16:57
  • KB
Kujawsko-pomorskie: Sypią się pierwsze słone mandaty fot.: ilustracyjna/pixabay
W Grudziądzu pierwsi kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami na podstawie najnowszego taryfikatora. Policjanci nałożyli kilkanaście mandatów po 1 tys. i 1,5 tys. zł. Nie zabrakło także niechlubnego rekordzisty, który za przekroczenie dozwolonej prędkości stracił prawo jazdy.
Nowy taryfikator mandatów obowiązuje zaledwie kilka dni. Okazuje się, że  na niektórych kierowców nie działa on odstraszająco. W ciągu trzech dni na terenie powiatu grudziądzkiego nałożono już kilkanaście wysokich mandatów.
 
Najwyższe z grzywien, w wysokości 1,5 tysiąca złotych, wypisanych wczorajszego dnia (3.01) przez policjantów z grupy Speed były za omijanie pojazdu, jadącego w tym samym kierunku, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Takiej samej wysokości mandat został nałożony na 18-latka, który 1 stycznia, kierując hondą, poruszał się z prędkością o ponad 50 km/h większą od dozwolonej. Stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
 
Zwiększyły się również kwoty za spowodowanie kolizji drogowej. Najniższa grzywna to 1020 złotych. Policjanci proszą o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych uczestników ruchu drogowego
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe