Andrusiewicz: Postarajmy się spędzić święta w gronie osób w pełni zaszczepionych, najlepiej dawką przypominającą

  • 22.12.2021, 14:19
  • KB
Andrusiewicz: Postarajmy się spędzić święta w gronie osób w pełni zaszczepionych,… fot.: PAP
Ograniczmy te święta do osób najbliższych i postarajmy się, jeśli to możliwe, spędzić je w gronie osób w pełni zaszczepionych, najlepiej z dawką przypominającą - zaapelował w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaapelował w środę na konferencji prasowej, aby nie celebrować nadchodzących świąt tak, jak mieliśmy okazję robić to przed epidemią, i aby ograniczyć zakres osób towarzyszących do grona najbliższych.

"Ograniczmy te święta do naszych najbliższych i starajmy się, jeżeli możemy, żeby te święta były spędzone w gronie osób w pełni zaszczepionych i w gronie osób najlepiej z dawką przypominającą" - zaapelował.

Podkreślił, że święta to czas, który spędzamy często z osobami starszymi. W tym kontekście przypomniał, że statystyki zgonów wskazują, iż obecnie 83 proc. osób, które nie radzą sobie z covidem, to osoby powyżej 65 roku życia. "Myślę, że nawet bez wypowiadania apelu z mojej strony wszyscy wiemy, czym może grozić kontakt osoby niezaszczepionej z covidem" - powiedział.

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 18 021 nowych zakażeń koronawirusem. Resort przekazał też, że zmarło 775 osób z COVID-19, najwięcej w obecnej fali pandemii. Liczba zakażonych od początku epidemii przekroczyła 4 mln, zmarłych 92,8 tys.

(PAP)Autor: Daria Kaniadka/ mir/

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 24.12.2021, 11:35
Wojtek... ***SięCymbale

Pozostałe