Jest umowa na rozbudowę układu skrzyżowań DK15 i DK25 w miejscowości Strzelno

  • 19.12.2021, 17:31
  • KB
Jest umowa na rozbudowę układu skrzyżowań DK15 i DK25 w miejscowości Strzelno fot.: GDDKiA
Jak podaje GDDKiA, po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 15 i 25 w Strzelnie, nadszedł czas na podpisanie umowy. Zawarto ją z firmą STRABAG, która za realizację zadania zaproponowała kwotę 12 296 908,21 złotych brutto.

Zakres realizacji i oczekiwane rezultaty

Zadanie polega na rozbudowie drogi krajowej nr 15 i 25 w Strzelnie na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Michelsona oraz Kolejowej z Powstania Wielkopolskiego i Św. Ducha. Podstawowym celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. W pobliżu obecnych skrzyżowań znajdują się liczne sklepy, szpital i Urząd Miasta.

W ramach zadania oprócz rond wybudowana zostanie również infrastruktura drogowa w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Przebudowane zostanie oświetlenie drogowe, jak również infrastruktura towarzysząca dla pieszych. Zastosowane będą urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz powstanie kanał technologiczny.

Zmiany w organizacji ruchu wpłyną bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa wszystkich jego uczestników. Inwestycja przewiduje również wykonanie nowej nawierzchni dróg wraz z konstrukcją (podbudową), elementami odwodnienia i poprawę nośności, która zostanie podniesiona do 11,5t/oś.

Czas realizacji przez wykonawcę – liczony od podpisania umowy – wynosić będzie 4 miesiące (z wyłączeniem okresu zimowego tj. od 15 grudnia do 15 marca).

(GDDKiA)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe