GIS: Inspekcja prowadzi dalsze czynności w sprawie pierwszego wykrytego w Polsce przypadku wariantu omikron

  • 17.12.2021, 11:10
  • Źródło: PAP
GIS: Inspekcja prowadzi dalsze czynności w sprawie pierwszego wykrytego… fot.: ilustracyjna/pixabay
W związku z potwierdzeniem w Polsce pierwszego zakażenia wariantem omikron wirusa SARS-CoV-2 u 30-letniej obywatelki Lesotho organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą dalsze czynności celem zebrania możliwie najpełniejszych informacji i zminimalizowania ryzyka dalszych zakażeń – podał GIS.

Rzecznik GIS Szymon Cienki przekazał PAP, że próbka potwierdzająca wariant omikron została zsekwencjonowana przez laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

Zakażoną osobą jest 30-letnia obywatelka Lesotho, która uczestniczyła w XVI Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021, który odbył się 6-10 grudnia br. w Katowicach.

GIS podał, że w ramach prowadzonego przez Państwową Inspekcję Sanitarną postępowania epidemiologicznego ustalono, że zakażona nie wykazywała objawów chorobowych, a w trakcie pobytu w Polsce stosowała środki ochrony indywidualnej.

Cienki poinformował też, że niezwłocznie po potwierdzeniu dodatniego wyniku testu kobieta została przewieziona transportem medycznym do izolatorium, gdzie pozostanie do czasu zakończenia obowiązkowej izolacji.

Podał, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą dalsze czynności celem zebrania możliwie najpełniejszych informacji i zminimalizowania ryzyka dalszych zakażeń.

(PAP)Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl ktl/ joz/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe