Wkrótce Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy

  • 13.12.2021, 16:15
  • KB
Wkrótce Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy fot.: ilustracyjna/pixabay
Na fordońskim kampusie Politechniki Bydgoskiej trwają ostatnie przygotowania do Akademickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 grudnia 2021 roku.

Na deptaku przy budynku głównym Uczelni stoi już 20 jarmarkowych straganów. Montowana jest także świąteczna iluminacja. Wkrótce pojawi się scena. Uroczyste otwarcie jarmarku dla społeczności akademickiej i mieszkańców Fordonu odbędzie się 17 grudnia o godzinie 15:15. Chwilę później w świąteczny nastrój wprowadzi koncert Judyty Wendy. - Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy będzie przede wszystkim smaczny!

Nie zabraknie domowych przetworów, serów, wędlin, ryb, powideł, miodów czy pierogów. Serwować będziemy także barszcz z uszkami, a dla najmłodszych darmowe słodkości. W programie także koncerty  i spotkanie ze świętym Mikołajem – mówi Szymon Różański, rzecznik Politechniki Bydgoskiej. Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu na Politechnice Bydgoskiej towarzyszyć będzie ZIMOWA AKADEMIA EKOLOGII RDOŚ. W dniu 18 grudnia 2021 roku edukatorzy i eksperci Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zachęcać będą do troski o środowisko naturalne, podpowiedzą jak spędzić ŚWIĘTA w duchu EKO i przedstawią realizowane projekty ekologiczne.

 

Podczas warsztatów będzie można zaprojektować torbę wielokrotnego użytku, wykonać ekobiżuterię, ozdoby świąteczne czy ekologiczne kosmetyki. Na terenie kampusu pojawi się również specjalny ESCAPEROOM związany z tematyką remediacji terenów zanieczyszczonych. Tego dnia w punkcie  recyklingowym będzie można wymienić surowce wtórne (5 plastikowych lub szklanych butelek)   na sadzonki roślin. Jarmark przy Al. prof. Sylwestra Kaliskiego 7 otwarty będzie 17 grudnia (15.00-21.00), 18 grudnia (12.00-21.00) i 19 grudnia (12.00-19.00).

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe