"Katyń. Teoria barw". Spektakl inspirowany życiem Józefa Czapskiego na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy

  • 08.12.2021, 09:49
  • KB
"Katyń. Teoria barw". Spektakl inspirowany życiem Józefa Czapskiego na… Katyń fot. Natalia Kabanow
Już 11 i 12 grudnia, na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy, zaprezentowany zostanie spektakl „Katyń. Teoria barw” w reżyserii Wojciecha Farugi. Punktem wyjścia dla twórców spektaklu jest życie i twórczość Józefa Czapskiego – polskiego malarza i pisarza, a także historie oficerów pomordowanych w Katyniu oparte na ich pamiętnikach i materiałach archiwalnych.

 

 

“Katyń. Teoria barw" jest próbą odzyskania historii i zmierzenia się z pamięcią o jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Jest to opowieść o egzystencjalnym doświadczeniu więźniów osadzonych w obozach w Ostaszkowie, Starobielsku i Kozielsku.

Punktem wyjścia jest dla twórców życie i twórczość Józefa Czapskiego – polskiego malarza i pisarza, a także historie oficerów pomordowanych w Katyniu oparte na ich pamiętnikach i materiałach archiwalnych. Jaki kolor ma historia? Czym jest kłamstwo katyńskie i na ilu płaszczyznach jest ono wciąż powielane? Czy w Katyniu zginęli wyłącznie heteroseksualni mężczyźni? Z czym mierzyły się kobiety osadzone w sowieckich obozach? Jak i czy artysta może opowiedzieć o doświadczeniu śmierci i ocalenia?

Więcej informacji o spektaklu – tutaj

Terminy:
11.12 – sobota – g. 19.00
12.12 – niedziela – g.17.00

Bilety: 60 zł (normalny) / 35 zł/ (ulgowy).

 

 

 

Telefoniczna rezerwacja biletów: 52 339 78 18; +48 885 60 70 90; e-mail: [email protected] kasa biletowa: czynna od środy do piątku w godzinach 14.00-18.00 oraz godzinę przed spektaklem; al. Mickiewicza2 (wejście główne od ul.20 stycznia 1920).

 

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe