Rusza nowy cykl imprez sportowych: Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM

  • 06.12.2021, 15:25
  • KB
Rusza nowy cykl imprez sportowych: Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM Materiały prasowe
Rusza Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM: cykl 5 startów, które odbędą się od stycznia do maja 2022 na najnowocześniejszym basenie w Polsce!

Zawody będą odbywać się co miesiąc od stycznia do maja i będą przygotowaniem do Enea Bydgoszcz Triathlon - największych zawodów triathlonowych w Polsce! Triathlon POD DACHEM to idealna okazja do urozmaicenia zimowych treningów, zarówno dla doświadczonych zawodników, jak i tych przygotowujących się do pierwszego startu w triathlonie.  

Mimo zimowej aury, uczestnicy mają możliwość rywalizacji we wszystkich trzech dyscyplinach wchodzących w skład triathlonu: pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Wszystko to dzięki organizacji zawodów pod dachem: w najnowocześniejszym basenie w Polsce: Astorii Bydgoszcz. To właśnie tam odbędzie się etap pływacki i rowerowy oraz strefy zmian.  

Bieganie zostanie rozegrane na trzech widowiskowych pętlach przy Brdzie. Każdy z zawodników zmierzy się z następującymi dystansami:  

* 300m pływania w basenie Astorii * 10 km jazdy na rowerze stacjonarnym w Astoria Fitness * 3 km biegu na bulwarach przy Brdzie  

Pięć startów wchodzących w skład cyklu odbędzie się w następujących terminach: * 15 stycznia * 12 lutego * 12 marca * 9 kwietnia * 14 maja  

Zawodnicy, którzy wezmą udział w minimum trzech wydarzeniach, będą walczyć w klasyfikacji łącznej cyklu oraz otrzymają medal za uczestnictwo! Zapisy ruszają już w piątek, 10 grudnia o godzinie 18:00 na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl  

Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM to cykl zawodów przygotowujących do największego triathlonu w Polsce: Enea Bydgoszcz Triathlon. 9-10 lipca 2022 odbędzie się ósma edycja triathlonu w samym centrum Bydgoszczy.  

Zawody odbędą się na czterech dystansach: * TRYathlon (idealny dla debiutantów) * 1/8 (475m pływania, 19km jazdy rowerem i 5,5 km biegu) * 1/4 (950m pływania, 36km jazdy rowerem i 10,8 km biegu) * 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 22 km biegu) Oprócz zawodów indywidualnych, na Enea Bydgoszcz Triathlon odbywa się rywalizacja sztafet oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy w triathlonie. Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko największe sportowe wydarzenie w Bydgoszczy, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.  

Tutaj pozytywna energia uczestników spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem organizatorów.

Efektem tych starań są tytuły Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015, 2016, 2018) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe. Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:Pozostałe